Proměny hermeneutického myšlení

Proměny hermeneutického myšlení - Lukáš Hlouch, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lukáš Hlouch,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Proměny hermeneutického myšlení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Proměny hermeneutického myšlení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lukáš Hlouch,. Číst Proměny hermeneutického myšlení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cílem této knihy je postihnout vznik, formování a vývojové proměny teorií rozumění a hermeneutických koncepcí v rámci dějin novodobé filosofie. První část publikace je dějinným úvodem do problematiky, který sleduje vývoj hermeneutiky ve smyslu teorie (respektive umění) interpretace a výkladu textů a přivádí čtenáře až ke vznikání a formování moderní hermeneutiky v 18. století. V tomto momentě navazuje druhá část, která je pojata jako seznámení se základními tématy, která moderní filosofickou hermeneutiku charakterizují. Zaměřuje se tedy především na rozumění a vývoj jeho pojetí v různých hermeneutických koncepcích. Samostatná pozornost je dále věnována specifickým pojmům, se kterými se v hermeneutickém rozumění setkáváme: hermeneutický kruh, horizont, předporozumění, časový odstup, interpretace textu, autor, jazyk a řeč. Třetí část pokračuje ve zkoumání problémů filosofické hermeneutiky ve vztahu k umění, moderní teologii a právu. Čtvrtá část pak představuje jednotlivé myslitele a jejich koncepce, a to od osvícenství, kdy se začal formovat projekt tzv. univerzální hermeneutiky, až do konce 20. století. Z pojednávaných osobností je věnována největší pozornost nejvýznamnějšímu představiteli filosofické hermeneutiky H.-G. Gadamerovi. Kniha je určena nejen studentům filosofie, ale také všem, kdo se ve svém oboru dotýkají otázek porozumění, interpretace a výkladu: historikům, teoretikům umění, literárním a filmovým vědcům, teologům, religionistům, filologům, právníkům a dalším.


...ny hermeneutického myšlení Autor: Hlouch, Lukáš, Hroch, Jaroslav a Konečná, Magdalena Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury EAN: 9788073252311 ISBN: 978-80-7325-231-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 420 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2011 Proměny hermeneutického myšlení(Hroch Jaroslav, Konečná Magdalena) - Cílem této knihy je postihnout vznik, formování a vývojové proměny teorií rozumění a hermeneutických koncepcí v rámci dějin novodobé filosofie ... Hroch Jaroslav | MUNISHOP ... . První část publikace je dějinným úvodem do problematiky, který sleduje vývoj hermeneutiky ve smyslu teorie (respektive umění) interpretace a výkladu ... Proměny hermeneutického myšlení. Hlouch Lukáš; Konečná Magdalena; Hroch Jaroslav; Akční nabídka. Cílem této knihy je postihnout vznik, formován ... Proměny hermeneutického myšlení | MUNISHOP ... . První část publikace je dějinným úvodem do problematiky, který sleduje vývoj hermeneutiky ve smyslu teorie (respektive umění) interpretace a výkladu ... Proměny hermeneutického myšlení. Hlouch Lukáš; Konečná Magdalena; Hroch Jaroslav; Akční nabídka. Cílem této knihy je postihnout vznik, formován...SOUVISEJÍCÍ KNIHY