Prezydent Krokadýlů/ The Cool World

Prezydent Krokadýlů/ The Cool World - Warren Miller | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Warren Miller
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Prezydent Krokadýlů/ The Cool World.pdf


Chcete si knihu přečíst?Prezydent Krokadýlů/ The Cool World ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Warren Miller. Číst Prezydent Krokadýlů/ The Cool World Online je nyní tak snadné!

POPIS


Prezydent Krokadýlů se svého času stal na české literární scéně senzací. Tento baladický příběh o předčasně dospělých dětech, zajatých v ghettu, které si úctu ostatních můžou zjednat jen násilím, je sepsán z perspektivy jedné z postav, a také jejím jazykem. Pokud chtěl překladatel text adekvátně převést, musel udělat takřka revoluční krok: přeložit text důsledně slangem, což v roce 1963 rozhodně nebyla samozřejmost. Také proto nebylo tehdy nijak snadné prosadit vydání hotového překladu. (Bdělému dozoru pochopitelně vadily i americké reálie, narážky na sex a drogy.) Román vychází v češtině už potřetí; slang zachycený v překladu se pochopitelně liší od současné mluvy, ale i tak jde o překlad živý, čtivý, šťavnatý, a příběh, který vypráví, neztratil nic ze své působivosti.


...t Krokadýlů se svého času stal na české literární scéně senzací ... The Cool World / Prezydent Krokadýlů | Dumknihy.cz - knihy ... ... . Tento baladický příběh o předčasně dospělých dětech, zajatých v ghettu, které si úctu ostatních můžou zjednat jen násilím, je sepsán z perspektivy jedné z postav, a také jejím jazykem. The Cool World (1959, česky jako Prezydent Krokadýlů)je nejzdařilejší Millerovo dílo, burcující sociální výpověď a mistrná psychologická studie popisující život a válku černošských gangů v Harlemu. Všechny informace o produktu Kniha Prezydent Krokadýlů/ The Cool Worl ... The Cool World by Warren Miller - Goodreads ... . Všechny informace o produktu Kniha Prezydent Krokadýlů/ The Cool World - Warren Miller, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Prezydent Krokadýlů/ The Cool World - Warren Miller. The Cool World first came into my life probably in the late 1970s -- not as it directly relates to this no...SOUVISEJÍCÍ KNIHY