Tabu dějin

Tabu dějin - Marc Ferro | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Marc Ferro
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Tabu dějin.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tabu dějin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marc Ferro. Číst Tabu dějin Online je nyní tak snadné!

POPIS


Marc Ferro (*1924) je jedním z vedoucích redaktorů revue Annales a na Vysoké škole sociálních studií (EHESS) vede výzkumnou skupinu Kinematografie a historie. Kromě dějin filmu se ve svém díle soustředil především na dějiny Ruska, Sovětského svazu a východní Evropy, a rovněž historii kolonialismu. Jeho živý zájem vzbuzuje i zkoumání způsobů, jak o dějinách psát a jak je analyzovat. Mezi Ferrova nejvýznamnější díla patří La Grande guerre 1914-1918 (Velká válka 1914-1918, 1969), L'histoire sous surveillance (Dějiny pod dohledem, 1985) a Le livre noir du colonialisme (Černá kniha kolonialismu, 2003). V českých překladech dosud vyšly jeho knihy Dějiny Francie (2006) a Dějiny kolonizací. Od dobývání po nezávislost: 13.-20. století (2007).


...Koupit eknihu. Esej věnovaný tabuizovaným tématům dějin objasňuje, a na konkrétních tématech dokládá, původ určitých tabu ... Tabu dějin - Ferro Marc - knihkupectví Beletrie.eu ... . Pojmenovává to, co skrývají-většinou to bývají skutečnosti, které zpochybňují žádoucí obraz či legitimitu dané události, instituce či osoby. Marc Ferro: Tabu dějin, přeložil Čestmír Pelikán, nakladatelství Pavel Mervart, Červený Kostelec 2010.. Francouzský historik Marc Ferro (*1924), jeden z vedoucích redaktorů revue Annales, působící na Vysoké škole sociálních stu ... Tabu - YouTube ... .. Francouzský historik Marc Ferro (*1924), jeden z vedoucích redaktorů revue Annales, působící na Vysoké škole sociálních studií, je českému publiku už relativně dobře známý, v loňském roce česky vyšla již jeho pátá kniha Tabu dějin. Kromě dějin filmu se ve svém díle soustředil př...SOUVISEJÍCÍ KNIHY