Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru

Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru - Vojen Ložek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vojen Ložek
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vojen Ložek. Číst Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha pojednává o proměnách české, moravské a slovenské krajiny za posledních zhruba 18 tisíc let. Během té doby ustoupily ze severní Evropy ledovce a přišel les a s ním i lidé živící se nejprve lovem a později zemědělstvím. Každá pravěká kultura vtiskla naší krajině poněkud jinou tvář, zároveň ale musela reagovat na klimatické změny, vývoj říčních niv i změny lesních porostů. Snad nejzávažnějším motorem změn byly střídající se vlny suchého kontinentálního a vlhkého oceánského klimatu. Jako lidé této země s proměnami podnebí a prostředí se střídavým úspěchem zacházíme více jak dvanáct tisíc let, tedy celý holocén, a je to vzrušující příběh! Kniha však není ohlédnutím za minulostí, ale hlavně zprávou pro současnou dobu hlubokých proměn krajiny a očekávaných změn klimatu. Sucha i povodně, odlesnění, hluboká eroze i nástup nových druhů tu již byly a my máme možnost studovat, jak se projevovaly a co způsobily.


... Citation | Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru | 2 ... LOŽEK, Vojen : Zrcadlo minulosti - Městská knihovna v Praze ... . vyd. Správné vročení v tiráži Terminologický slovník | Find, read and cite all the research you need on ... Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru book. Read reviews from world's largest community for readers. Tato kniha pojednává o proměnách č... Kniha: Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru - Vojen Ložek. Fungujeme! ... Každá pravěká kultura vtiskla naší krajině poněkud ... Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru ... ... . Fungujeme! ... Každá pravěká kultura vtiskla naší krajině poněkud jinou tvář, zároveň (česká a slovenská krajina v kvartéru) Předmětná hesla Biostratigrafie - Česko Biostratigrafie - Slovensko Paleogeografie - Česko Všechny informace o produktu Kniha Zrcadlo minulosti. Česká a slovenská krajina v kvartéru - Vojen Ložek, porovnání cen z internetových obchodů, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY