Kladivo na čarodějnice

Kladivo na čarodějnice - Václav Kaplický | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Kaplický
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kladivo na čarodějnice.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kladivo na čarodějnice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Kaplický. Číst Kladivo na čarodějnice Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vraždící losinská a šumperská bestie jménem Boblig, šílený inkvizitor a jeho ochránci, kníže Liechtenstein a olomoucký biskup téhož příjmení, vstoupili koncem 17. století do dějin jako tvůrci hrůzostrašného hororu monstrózních čarodějnických procesů, při nichž osobně fanatický mnohonásobný vrah Boblig fyzicky a psychicky zmasakroval, umučil, okradl o čest a majetek a nakonec zaživa upálil přes stovku nevinných obětí, včetně šumperského kněze, děkana Kryštofa Aloise Lautnera. Triumfující bestii nikdo nezastavil. Fanatismus a arogantní zvůle tehdejší moci vygenerovaly takovou institucionalizovanou hrůzu a davovou hysterii, že se nikdo nikoho nezastal. Vraždící triumfující bestialita změnila iracionalitu v realitu, v dokonalý horor o dokonalém zatmění rozumu. Tento sugestivní historický román, v němž se autorovi podařilo spojit faktografickou přesnost s vypravěčským umem, úspěšně zfilmoval režisér Otakar Vávra. Kaplického výpověď tak dostala to, o co autor vždy usiloval, lidovou dimenzi.


... na čarodějnice" je jeden z těch mála filmů, které dokáží vyvolat ty nejděsivější pocity strachu, aniž by k tomu potřebovaly hektolitry umělé krve a obludné monstrum honící teenagery po všech čertech ďáblech ... Kladivo na čarodějnice (Václav Kaplický) | Detail knihy ... ... . Monstrum v tomto snímku má mnohem prozaičtější podobu, za kterou se však skrývá Ďábel hodný ... Jak černý mrak už táhne smrťák zabiják Už táhne smrťák zabiják Už zabiják táhne na hrbatém koni A na tom koni kosti jenom zvoní A vlá a vlá mu hříva plesnivá A kosti a kosti ... Kladivo na čarodějnice je historický román Václava Kaplického z roku 1963, podle kterého natočil režisér Otakar Vávra stejnojmenný film. Přeskočit Varování : Následující část článku vyzrazuje zápletku ne ... Kladivo na čarodějnice (román) - Wikipedie ... ... Kladivo na čarodějnice je historický román Václava Kaplického z roku 1963, podle kterého natočil režisér Otakar Vávra stejnojmenný film. Přeskočit Varování : Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla. Kladivo na čarodějnice is a Czech history novel by Václav Kaplický.It was first published in 1963. The...SOUVISEJÍCÍ KNIHY