Koule - Příběh vrhačky

Koule - Příběh vrhačky - David Drábek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
David Drábek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Koule - Příběh vrhačky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Koule - Příběh vrhačky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Drábek. Číst Koule - Příběh vrhačky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rozhlasové hry nevyvolávají skandály. Drábkova Koule však vzbudila pozornost už před svým uvedením (na ČRo 3 - Vltava měla v režii Aleše Vrzáka premiéru 25. 1. 2011) a po něm rozpoutala doslova mediální při. Dotýká se totiž nedávné minulosti, k níž stále ještě nejsme schopni postavit se čelem. Drama je fiktivním portrétem zestárlé československé atletky Mileny, která lásce ke sportu obětovala všechno: stát jí vnutil doping, zbavil ji soukromí, vybíral jí přátele, rozhodoval o její účasti na závodech v zahraničí i o možnostech založit rodinu. Není až tak důležité, koho nebo co které faktografické okolnosti mohou připomínat. Jednak Drábkova hra není doslovná, jednak je pro její pochopení nutné vnímat ji jako celek. Milenina zpověď je totiž formulována jako rozhlasový rozhovor s ukázkami a zasazena na pozadí běžného vysílání. Kus se tak vysmívá rozhlasové maše, kýčovitosti některých pořadů, mindrákům jejich tvůrců, úrovni volajících, nostalgii po socialismu i rozpatlanému vyjadřování. A takový obraz společnosti je skutečně nelichotivý. Sama Milena je pak postavou spíše tragikomickou. Autor ji ukazuje jako oběť, která si neuvědomuje svůj díl viny, i jako člověka, který má potřebu pomáhat druhým.


...ture is not available right now. Please try again later ... Hledání (Český rozhlas) ... . Bývalá slavná atletka v rozhlasovém studiu rekapituluje svůj dosavadní život plný komických, trapných, ale i bolestných protikladů. Role Mileny, hlavní hrdinky komedie, se stala příležitostí pro Pavlu Tomicovou. Inscenaci, jejíž uvedení v lednu 2011 vyvolalo nebývalý ohlas, poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání. Divadelní spolek "Ještě NE!" vás srdečně zve na ... Koule - Příběh vrhačky PDF Online - Prazska PDF ... . Divadelní spolek "Ještě NE!" vás srdečně zve na premiéru hry Davida Drábka "Koule - příběh vrhačky". 17. prosince 2013, 19:30hod., Salmovská 8, Praha 2. Koule - příběh vrhačky. Celkové hodnocení ... Drábkova Koule však vzbudila pozornost už před svým uvedením (na ČRo 3 - Vltava měla v režii Aleše Vrzáka premiéru 25. 1. 2011) a po něm rozpoutala doslova m...SOUVISEJÍCÍ KNIHY