Výroční obyčeje a lidové umění: Kořeny lidového umění

Výroční obyčeje a lidové umění: Kořeny lidového umění - Antonín Václavík | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Antonín Václavík
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Výroční obyčeje a lidové umění: Kořeny lidového umění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Výroční obyčeje a lidové umění: Kořeny lidového umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Antonín Václavík. Číst Výroční obyčeje a lidové umění: Kořeny lidového umění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha zakladatele čs. národopisu Antonína Václavíka VÝROČNÍ OBYČEJE A LIDOVÉ UMĚNÍ byla vydána až po autorově smrti (1959) a zúročuje nejen zkušenosti z jeho dlouholeté práce v terénu, důkladnou znalost českého a slovenského muzejního a archivního materiálu, ale také neustálé studium a kontakty se zahraničím. Touto syntetizující publikací předběhl Václavík svou dobu a dílo se stalo vědeckým odkazem československého národopisu. Autor se zabývá souvislostmi obřadní kultury a lidových výtvarných projevů, což analyzuje zejména na kraslicové tradici, lidovém pečivu, obřadních artefaktech v širokém záběru slovanských kultur. Osvětluje otázky lidové religiozity, magie, archaických kultů vody, ohně, stromu i sociálních kontextů tradice. Práci koncipoval na původním materiálu s pozoruhodnou komparační schopností dát výzkumy do souvislostí s evropskou etnologickou základnou. Výzkumy prováděl v celé ČR a na SLOVENSKU. Shromáždil materiál z řady měst, obcí a regionů. Jeho dílo je vzorem pro práci s prameny a památkami hmotné kultury a především ukázkou vědecké práce, která v osobě univ.prof. Václavíka je na úrovni světové.


...akladatele čs. národopisu Antonína Václavíka VÝROČNÍ OBYČEJE A LIDOVÉ UMĚNÍ byla vydána až po autorově smrti (1959) a zúročuje nejen zkušenosti z jeho dlouholeté práce v terénu, důkladnou znalost českého a slovenského muzejního a archivního materiálu, ale také neustálé studium a kontakty se zahraničím ... Výroční obyčeje a lidové umění - Kořeny lidového umění ... ... . Kniha: Výroční obyčeje a lidové umění -- Kořeny lidového umění - Antonín Václavík. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Výroční obyčeje a lidové umění Kořeny lidového umění Václavík Antonín. Kniha zakladatele čs. národopisu Antonína Václavíka VÝROČNÍ OBYČEJE A LIDOVÉ UMĚNÍ byla ... Lidové umění :: Knihy-antikvariat ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Výroční obyčeje a lidové umění Kořeny lidového umění Václavík Antonín. Kniha zakladatele čs. národopisu Antonína Václavíka VÝROČNÍ OBYČEJE A LIDOVÉ UMĚNÍ byla vydána až po autorově smrti (1959) a zúročuje nejen zkušenosti z jeho dlouholeté práce v terénu, důkladnou znalost českého a slovenského ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY