Orel, lev, svastika a hvězda

Orel, lev, svastika a hvězda - Tomáš Pospěch (ed.) | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Pospěch (ed.)
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Orel, lev, svastika a hvězda.pdf


Chcete si knihu přečíst?Orel, lev, svastika a hvězda ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Pospěch (ed.). Číst Orel, lev, svastika a hvězda Online je nyní tak snadné!

POPIS


V roce 1853 vyrostl v sousedství menšího moravského města Hranice téměř stejně velký areál vojenských budov, ve kterém se vystřídala řada elitních vojenských škol rakousko-uherského mocnářství a později hostil Československou vojenskou akademii. Po dobu nejméně sta let se stal zvláštní křižovatkou, kudy procházely osudy významných spisovatelů (Rainer Maria Rilke, Robert Musil, Franz Kafka, Joseph Roth, Josef Svatopluk Machar), olympijských vítězů (František Ventura, Emil Zátopek), sv. Terezy od Kříže a rodičů papeže Jana Pavla II., absolventů a učitelů, do jejichž životů zasáhly dějinné zvraty 20. století (Heliodor Píka, Ludvík Svoboda, Otakar Zahálka, Karel Klapálek, Otakar Jaroš, Václav Morávek, Adolf Opálka), a řady dalších českých vojáků bojujících v prusko-rakouské, první i druhé světové válce nebo perzekuovaných nacistickým a komunistickým režimem. Hranické školy navštívili císařové František Josef I., Karel I., pruský král Vilém I., arcivévoda Ferdinand d´Este nebo prezident Tomáš Garrigue Masaryk.<brVedle scénáře Šumná města - Hranice, velkého počtu fotografií, map a dobových plánů kniha poprvé podrobně seznamuje s architekturou těchto významných budov, historií vojenského školství i s osudy významných osobností, kteří těmito školami prošli i s jejich tragickými osudy za druhé světové války nebo po ní.


...Orel, lev, svastika a hvězda | Tomáš Pospěch ... Zaklínač III.: Krev elfů Andrzej Sapkowski kniha online ... ... . Orel, lev, svastika a hvězda | V roce 1853 vyrostl v sousedství menšího moravského města Hranice téměř stejně velký areál vojenských budov, ve kterém se vystřídala řada elitních vojenských škol rakousko-uherského mocnářství a později hostil Československou vojenskou akademii. Trávit čas knihou Orel, lev, svastika a hvězda! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Orel, lev, svastika a hvězda a ... Orel, lev, svastika a hvězda levně, cena 227 Kč | Srovnání ... ... .cz najdete knihu Orel, lev, svastika a hvězda a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Orel, lev, svastika a hvězda Editor: Pospěch, Tomáš Nakladatel: Nakladatelství DOST EAN: 9788087407028 ISBN: 978-80-87407-02-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 120 stran, česky Rozměry: 27 × 21 cm Rok vydání: 2010 (1. vydání) Orel, l...SOUVISEJÍCÍ KNIHY