Velké polární výpravy

Velké polární výpravy - Miloslav Martínek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Miloslav Martínek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Velké polární výpravy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Velké polární výpravy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloslav Martínek. Číst Velké polární výpravy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po celá staletí se snažili jednotliví mořeplavci i celé výpravy proniknout do polárních končin na severu i na jihu Země. Hledali podél severoamerického pobřeží cestu do Číny a Japonska, podobně jako na jih od Ohňové země hledali bájnou zemi na jižní polokouli. Jako magnet je přitahovaly severní i jižní pól. Jejich cesty provázely mořské bouře, studené vichry, silné mrazy a sněhové metelice, hlad a kurděje. Jejich lodě mnohokrát uvízly v ledovém zajetí, a přesto se s přicházejícím jarem znovu vydávali zaplňovat bílá místa na mapě. Nemalé množství polárníků i celé výpravy zmizely jako oběti polární vášně. Kniha líčí osudy nejznámějších dobyvatelů severu a jihu: H. Hudsona, Johna a Jamese Rossových či J. Franklina pokoušejících se proniknout zamrzajícími průlivy mezi ostrovy na severu Ameriky, úspěšnou plavbu R. Amundsena, snahy E. Kanea, F. Nansena a dalších polárníků dosáhnout severní pól, i zápas o prvenství mezi F. Cookem a R. Pearym. Zachycuje tragické vyústění závodu o dosažení jižního pólu mezi Amundsenem a Scottem a nenaplněnou touhu E. Shackletona přejít Antarktidu. Romantiku plachetnic a parolodí posléze nahradily vzducholodě a letadla a k "hrdinovi obou pólů" Amundsenovi přibyli U. Nobile a R. E. Byrd. A právě v této době zároveň končí životní příběh nejslavnějšího dobyvatele ledových pustin, Roalda Amundsena, jehož osud knihu rámuje.


...olární výpravy - - popis, komentáře a veškeré informace o knize ... MARTÍNEK, Miloslav : Velké polární výpravy ... . Velké polární výpravy 2,75 € Ihneď k čítaniu Kúpiť Po celá staletí se snažili jednotliví mořeplavci i celé výpravy proniknout do polárních končin na severu i na jihu Země. Spoločnosť Magnet Press Slovakia už dvadsaťpäť rokov pôsobí na českom a slovenskom časopiseckom a knižnom trhu. Ponúkame knihy a časopisy z oblasti military, letectva, histórie, modelárstva, poľovníctva, rybárstva, kynológie, IT, gastronómie, módy, ako aj detské časopisy a knihy. Chybička se občas vloudí a přesně o to v publikaci Velké polá ... Velké polární výpravy - Miloslav Martínek | KOSMAS.cz ... ... . Chybička se občas vloudí a přesně o to v publikaci Velké polární výpravy jde. Tahle knížka se vůbec nepovedla! Příšerně, příšerně napsané! Ještě u žádné jiné knížky jsem si tolik nepřál, abych byl na jejím konci. Bylo to spíš utrpení ne...SOUVISEJÍCÍ KNIHY