Hluboký spánek

Hluboký spánek - Raymond Chandler | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Raymond Chandler
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hluboký spánek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hluboký spánek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Raymond Chandler. Číst Hluboký spánek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Phillip Marlowe je sarkastický soukromý detektiv se slabostí pro whiskey, cigarety a krásné ženy. První z případů, který máme tu čest s ním sledovat, jej zavede do nočního podsvětí mezi vrahy, zkažené zbohatlíky a jiné pochybné existence. Milionář Sternwood jej pověří, aby se vypořádal s vyděrači v záležitosti, do které se zapletla jedna z jeho mladých, hezkých a neukázněných dcer. Po několika omylech však vše vyřeší svým vlastním drsným stylem. Podle románu byl v roce 1946 natočen stejnojmenný film s Humphrey Bogartem a v roce 2012 vychází jako audiokniha v podání Tomáše Hanáka.


...v rytmu delta je tak hluboký, že je prakticky nemožné člověka vzbudit ... Mýtus osmi hodin: Jak dlouhá je optimální délka spánku ... ... . Tento mozkový rytmus je totiž tak pomalý, že mozek není schopen řídit sebemenší pohyb. Právě během hlubokého spánku se děti pomočují do postele a rostou: v této době podvěsek mozkový vylučuje růstový hormon a další hormony stimulují reprodukční systém. Spánek je útlumově-relaxační fáze organismu, při níž dochází ke změně činnosti mozku doprovázené ztrátou vědomí a podstatně sníženou citlivostí na vnější podněty, dále mimo jiné dochází k uvolnění svalstva, po většinu doby jeho trvání je snížena tělesná teplota, dýchání se zpomaluje a krevní tlak se snižuje. Hluboký spánek je natočen hodně tvrdě se spoustou záporáků a jedn ... Spánek - Wikipedie ... . Hluboký spánek je natočen hodně tvrdě se spoustou záporáků a jednoduchou zápletkou, která se mění ve smrtící tornádo zvratů. Scénář plný ironie a herecké výkony...SOUVISEJÍCÍ KNIHY