Anaximandros z Mílétu

Anaximandros z Mílétu - Radim Kočandrle | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Radim Kočandrle
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Anaximandros z Mílétu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Anaximandros z Mílétu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radim Kočandrle. Číst Anaximandros z Mílétu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Anaximandros z Mílétu je autorem jednoho z prvních řeckých spisů s tématem přírody. Stojí tak u zrodu iónského "zkoumání přírody" a zároveň na samém počátku filosofie. Ačkoli se z jeho spisu dodnes zachovala patrně pouze některá slova, zlomek DK 12 B 1 je považován za první filosofický text. Ve svém spise vyložil vznik světa a popsal univerzum, které postrádá nebeskou klenbu. Společně s výkladem nebeských těles vylíčil meteorologické jevy a odvodil vznik života a člověka. V obecném povědomí je ovšem nejvíce znám údajným tvrzením, že počátkem všeho je to apeiron, "bezmezno". Studie přináší překlad hlavní části Anaximandrovy textové pozůstalosti a provází tématy spojenými s jeho myšlením a působením. Předkládá interpretace termínu to apeiron ve smyslu "bezmezné přirozenosti" na pozadí myšlení protikladů a zlomku DK 12 B 1 vyjadřujícího cykly řádu světa. Zároveň ukazuje charakter iónského myšlení s východisky v oblastech astronomie a meteorologie za uplatnění geometrie a v souladu s řečí náboženství.


...andros (řecky: Ἀναξίμανδρος / Anaxímandros), též Anaximandros z Mílétu, (okolo 610 př ... Anaximandros z Mílétu a evoluce - Filosofický časopis ... ... . n. l. - okolo 546 př. n. l.) byl starořecký filosof, představitel tzv. mílétské školy.Spolu se svým učitelem Thalétem patří k zakladatelům filosofie jako samostatné vědy.. Je po něm pojmenován měsíční kráter Anaximander. Anaximenés z Milétu patřil k tzv. škole milétské, k níž se řadí rovněž Thalés a Anaximandros.O životě Anaximena není známo prakticky nic. O něco málo více pak víme o jeho filosofii. Za prvo ... Milétská škola - Filozofie - Referáty | Odmaturuj ... .O životě Anaximena není známo prakticky nic. O něco málo více pak víme o jeho filosofii. Za prvopočátek všeho považoval vzduch. Anaximander Mosaic (cropped, with sundial).jpg 367 × 375; 61 KB Anaximander Mosaic.jpg 698 × 768; 209 KB Anaximanders street in Sozopol Bulgaria Sozo04.jpg 2,957 × 2,209; 2.35 MB Anaximandros z Mílétu je autorem jednoho z prvních řeckých spisů s tématem přírody. Stojí tak u zrodu iónského "zkoumání přírody" a zároveň na sam...SOUVISEJÍCÍ KNIHY