Nový Jičín

Nový Jičín - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nový Jičín.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nový Jičín ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Nový Jičín Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nejstarší písemná zpráva o městě pochází z r. 1313, kdy král Jan Lucemburský vydal ve prospěch města listinu, která mu uděluje právo vybírat clo a mýto. Počátkem 14. století získal město Nový Jičín i se starojickým panstvím představitel významného šlechtického rodu Vok I. z Kravař. Z období pánů z Kravař pochází původní gotická podoba nynějšího Žerotínského zámku, městské opevnění a základ městského znaku. Důležitým obdobím pro rozvoj města bylo více než padesátileté působení dalšího význačného rodu, rodu Žerotínů v 1. polovině 16. století. Šestnácté století bylo pro město obdobím hospodářského rozkvětu řemesel. Město bohatne vařením a šenkováním piva, rozvíjí se především soukenictví. . Význam města vzrostl zavedením státních úřadů v r. 1850, kdy se Nový Jičín stal sídlem okresního hejtmanství, berního úřadu, okresního a krajského soudu. Díky tomu se stalo město přirozeným právním, hospodářským a kulturním centrem. Roku 1967 byl Nový Jičín prohlášen městskou památkovou rezervací.


...ičín vynakládá miliony korun na opravy volných bytů ... Tonak.cz ... . Město chce zabránit tomu, aby byty zůstávaly neobsazené jen proto, že jsou ve špatném stavu. Zároveň usiluje o to, aby i městské bydlení bylo kvalitou … Více „Nový Jičín dává miliony na opravy volných bytů" Všechna práva vyhrazena - použití obsahu či jeho části je umožněn pouze se souhlasem města Nový Jičín. Created by Core Trade s.r.o. | Design by WEBAP Hledáme ... Nový Jičín - Wikipedia ... . Created by Core Trade s.r.o. | Design by WEBAP Hledáme nového kolegu, kolegyni na níže uvedené pracovní místo: Tyršova 140/5, 741 01 Nový Jičín 1: Telefon +420 950 139 111 : Fax +420 950 139 539 : Email: [email protected]: Kontakty na zaměstnance; Menu . Úřad práce ČR. Nejpoužívanější mapový portál www...SOUVISEJÍCÍ KNIHY