Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry

Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry - Petr Hrubý | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Hrubý
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry.pdf


Chcete si knihu přečíst?Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Hrubý. Číst Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry Online je nyní tak snadné!

POPIS


Otázky jako technologická praxe, vybavení a infrastruktura dolů i hutí či profesní skladba a životní podmínky v hornických osadách byly až dosud spíše studijním problémem specifické skupiny archeologů. Přitom bez snahy o co nejkonkrétnější obraz dolů, úpraven, hutí a hornických osad ze závěru přemyslovské éry zůstává produkce stříbra, jakožto jeden z určujících fenoménů mladšího českého středověku, stále abstraktním pojmem. Úkolem, který si klade tato monografie, proto není znovu se pokoušet popsat politický průběh rozkvětu českého stříbrorudného hornictví ve 13. století, zrod báňské správy, horního práva či reformy mincovnictví; to vše bylo učiněno už mnohokrát. Cílem je uchopení konkrétních obrysů toho, co představovalo rudné hornictví a hutnictví ve středověké krajině. Metody i instrumentální pomůcky při zpracování tématu odpovídají důsledně interdisciplinárnímu pojetí. V některých úsecích výzkumu mají vědy a metody přírodovědné dokonce hlavní slovo, podstata tématu však zůstává historická.


...gická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry Autor: Hrubý, Petr Nakladatel: Masarykova univerzita EAN: 9788021092266 ISBN: 978-80-210-9226-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 262 stran, česky Rozměry: 21 × 29,7 cm Rok vydání: 2019 (1 ... doc. Mgr. Petr Hrubý, Ph.D. - Publikace | Masarykova ... ... . vydání) Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry Hrubý Petr Otázky jako technologická praxe, vybavení a infrastruktura dolů i hutí či profesní skladba a životní podmínky v hornických osadách byly až dosud spíše studijním problémem specifické skupiny archeologů. Get this from a library! Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry.. [Petr Hrubý] Kniha: Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině ... Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v ... ... . Get this from a library! Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině v závěru přemyslovské éry.. [Petr Hrubý] Kniha: Metalurgická produkční sféra na Českomoravské vrchovině...SOUVISEJÍCÍ KNIHY