Poznávání budoucnosti jako výzva

Poznávání budoucnosti jako výzva - Martin Potůček | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Potůček
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poznávání budoucnosti jako výzva.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poznávání budoucnosti jako výzva ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Potůček. Číst Poznávání budoucnosti jako výzva Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace nabízí ucelenou charakteristiku sedmi základních výzev při řešení celostně pojatých úloh sociálního prognózování. Začíná vymezením prognózování jakožto formulace podmíněných výpovědí o možných budoucnostech a rozborem prognostické metodologie a metod s odkazem na uplatňující se teorie a kritéria hodnocení. Rozebírá roli elit a veřejnosti v prognostické tvorbě, podobu institucionálního rámce prognózování a pojednává i o výzvách globalizace. Formuluje řadu praktických doporučení pro sociální prognózování a identifikuje klíčové meritorní výzvy budoucnosti pro českou společnost a český stát.


... informace o produktu Kniha Poznávání budoucnosti jako výzva, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Poznávání budoucnosti jako výzva ... Konference k 10. výročí CESES „Poznávání budoucnosti České ... ... . Martin Potůček a kol: Poznávání budoucnosti jako výzva. Univerzita Karlova. Nakladatelství Karolinum Praha 2011, 154 stran. Identifikace bezpečnostních hrozeb a z nich vyplývajících rizik, na nichž je založeno tvorba bezpečnostní a vojenské strategie a příslušných politik, se neobejde bez jejich predikce, bez prognostiky, tvorby prognostických bezpečnostních scénářů ... Greed and grievance in civil war By Paul Collier* and Anke Hoefflery *Centre for the Study of African Economies, University of Oxford yCentre for the Study of Af ... Poznávání budoucnosti jako výzva Martin Potůček ... ... ... Greed and grievance in civil war By Paul Collier* and Anke Hoefflery *Centre for the Study of African Economies, University of Oxford yCentre for the Study of African Economies, University of Oxford, 21 Winchester Road, Oxford...SOUVISEJÍCÍ KNIHY