Dobývat nebe - Život sv. Kateřiny Sienské

Dobývat nebe - Život sv. Kateřiny Sienské - Louis de Wohl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Louis de Wohl
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dobývat nebe - Život sv. Kateřiny Sienské.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dobývat nebe - Život sv. Kateřiny Sienské ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Louis de Wohl. Číst Dobývat nebe - Život sv. Kateřiny Sienské Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román oživuje příběh svaté Kateřiny Sienské (1347–1380), jedné z nejpozoruhodnějších žen církevních dějin. Barvířova dcera, předposlední z pětadvaceti dětí, se odmítá vdát a trvá na tom, že se zcela zasvětí Bohu. Navzdory překážkám vstupuje do třetího řádu sv. Dominika. Bez vzdělání, zato obdařená mimořádnou moudrostí od Boha i velkou láskou k lidem žije několik let v domě své rodiny a intenzivně se věnuje modlitbě. S tím, jak získává mystické zkušenosti, se kolem ní začne shromažďovat okruh jejích následovníků, laiků i kněží. Kateřina smiřuje válčící městské státy v Itálii, burcuje vlažné církevní preláty i prosté věřící a přiměje papeže, aby se vrátil z Avignonu do zpustlého Říma. Její texty a dopisy vynikají vroucností, hloubkou a duchovní autoritou. Od r. 1970 učitelka církve, od r. 1999 spolupatronka Evropy. Hluboká pravdivost hlavní postavy a mistrný popis klíčových událostí zaujme milovníky historických románů, ctitele svatých i ty, kdo chtějí lépe pochopit, co znamená být mystikem.


...živuje příběh svaté Kateřiny Sienské (1347-1380), jedné z nejpozoruhodnějších žen církevních dějin ... Kniha Dobývat nebe - Život sv. Kateřiny Sienské - Louis de ... ... . Barvířova dcera, předposlední z pětadvaceti dětí, se odmítá vdát a trvá na tom, že se zcela zasvětí Bohu. Navzdory překážkám vstupuje do třetího řádu sv. Dominika. Dobývat nebe - Život sv. Kateřiny Sienské Autor: de Wohl, Louis Nakladatel: Karmelitánské nakladatelství EAN: 9788075660190 ISBN: 978-80-7566-019- Originál: Lay Siege to Heaven - A Novel about St.Catherine of Siena Překlad: Hájková, Jana Popis: 1× kniha, brožovaná, 444 stran, česky Rozměry: 13 × 19 ... Dobývat nebe Život svaté Kateřiny Sienské | Knihy.ABZ.cz ... .Catherine of Siena Překlad: Hájková, Jana Popis: 1× kniha, brožovaná, 444 stran, česky Rozměry: 13 × 19 cm Rok vydání: ´Drzá světice´ sv. Kateřina Sienská. Poutavý příběh statečné ženy. 28.4.2014. Dobývat nebe Život svaté Kateřiny Sienské . Dobývat nebe Život svaté Kateřiny Sienské Loui...SOUVISEJÍCÍ KNIHY