Smrt v týlu nepřítele

Smrt v týlu nepřítele - Jitka Gruntová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jitka Gruntová
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Smrt v týlu nepřítele.pdf


Chcete si knihu přečíst?Smrt v týlu nepřítele ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jitka Gruntová. Číst Smrt v týlu nepřítele Online je nyní tak snadné!

POPIS


Území Svitavska a Moravskotřebovska začleněné v říjnu 1938 do Německé říše nebylo místem poskytujícím zázemí pro činnost partyzánských oddílů. Dokládají to osudy sovětských desantů Komenský a Ján Majer-Spartakus vysazených na Svitavsku v posledním roce války. Na pronásledování, likvidaci a dopadení výsadkářů nacistickým bezpečnostním aparátem se aktivně podílelo místní německé obyvatelstvo. Smrt v týlu nepřítele nalezli i váleční zajatci a lidé odvlečení sem z území okupovaných nacistickým Německem, kteří byli nasazeni na otrocké práce v továrnách, v zemědělství a dalších odvětvích.


...bec Brněnec zve dne . 28. února 2020 v 18 hodin v malém sále Lidového domu ... Smrt v týlu nepřítele - Knihy.cz ... . na besedu . SMRT V TÝLU NEPŘÍTELE s PaedDr. Jitkou Gruntovou, autorkou knihy. na téma partyzánských výsadků v našem regionu v období II. světové války O armádě otevřeně - elitní vojenská jednotka hostila debatní pořad NA ZASTÁVCE ČT Severovýchod. Výsadkový prapor z Chrudimi předvedl ukázku obsazení objektu, ale i výcviku ... Smrt v týlu nepřítele nalezli i váleční zajatci a lidé odvlečení s ... Kniha Smrt v týlu nepřítele - Jitka Gruntová | knizniklub.cz ... ... Smrt v týlu nepřítele nalezli i váleční zajatci a lidé odvlečení sem z území okupovaných nacistickým Německem, kteří byli nasazeni na otrocké práce v továrnách, v zemědělství a dalších odvětvích....celý text. Smrt v týlu nepřítele Autor: Gruntová, Jitka Nakladatel: Naše vojsko EAN: 9788020617903 ISBN...SOUVISEJÍCÍ KNIHY