Miroslav Melena: Scénograf a architekt / scenographer and architect

Miroslav Melena: Scénograf a architekt / scenographer and architect - Josef Vomáčka, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Vomáčka,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Miroslav Melena: Scénograf a architekt / scenographer and architect.pdf


Chcete si knihu přečíst?Miroslav Melena: Scénograf a architekt / scenographer and architect ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Vomáčka,. Číst Miroslav Melena: Scénograf a architekt / scenographer and architect Online je nyní tak snadné!

POPIS


Miroslav Melena (1937 - 2008) patří nepochybně mezi nejvýznamnější české scénografy a divadelní architekty druhé poloviny XX. století.Byl jedním z posledních posluchačů prof. Františka Tröstra na DAMU v Praze; společně s režisérem Janem Schmidem se podílel na formovánípoetiky dnes už legendárního divadla Studio Ypsilon, nejprve v Liberci a později v Praze. Melena spolupracoval i s dalšími divadly doma a v zahraničí, nejen jako scénograf, ale i režisér. Od 70. let rozšířil své působení i na pole divadelní architektury; nejprve se věnoval zastřešování letních scén a podií, poté projektoval přestavby a rekonstrukce divadelních interiérů. Zde připomeňme Divadlo Archa a Divadlo Fidlovačka v Praze, Městské divadlo a divadlo Reduta v Brně, Horácké divadlo v Jihlavě, nemluvě o řadě prací v zemích bývalé Jugoslávie. Kniha vychází u příležitosti celoživotní výstavy umělce ve Staroměstské radnici v Praze v červnu 2011.


...v Melena - Scénograf a architekt / Scenographer and Architect 335 Kč Buy in e-shop Miroslav Melena (1937-2008) was without question one of the most important scenographers and theatre architects of the second half of the 20th century ... Divadlo | Knihkupectví Seidl ... . Marie Zdeňková, Josef Vomáčka - Miroslav Melena - Scénograf a architekt / Scenographer and Architect - Miroslav Melena (1937-2008) was without question one of the most important scenographers and theatre architects of the second half of the 20th century. He was one of the last of those who studied under František Tröster at DAMU in Prague; he took part - in tandem with the director ... Miroslav Melena -- Scénograf a architekt / scenographer and architect - Vomáčka, Josef; Zdeňk ... Marie Zdeňková, Josef Vomáčka: Miroslav Melena cena od 353 ... ... . He was one of the last of those who studied under František Tröster at DAMU in Prague; he took part - in tandem with the director ... Miroslav Melena -- Scénograf a architekt / scenographer and architect - Vomáčka, Josef; Zdeňková, Marie ; Monografie věnovaná výraznému českému divadelnímu scénografovi a architekt...SOUVISEJÍCÍ KNIHY