Něžná je noc

Něžná je noc - Francis Scott Fitzgerald | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Francis Scott Fitzgerald
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Něžná je noc.pdf


Chcete si knihu přečíst?Něžná je noc ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Francis Scott Fitzgerald. Číst Něžná je noc Online je nyní tak snadné!

POPIS


Něžná je noc, Fitzgeraldův fascinující psychologický román o úskalí lásky a sebelásky patří spolu s jeho kultem opředenou impresionistickou novelou Velký Gatsby k vrcholům světové literatury. Dějově bohaté, čtivě a zábavně napsané dílo zalidněné pronikavě vykreslenými postavami vyniká zároveň jako hluboká sonda do nejzazších končin individuální lidské existence. V roztančené době divokých večírků sledujeme mladého talentovaného lékaře - psychiatra, jenž v sobě cítí dar empatie i poslání pomáhat narušeným lidským bytostem. Ty je třeba milovat profesní odosobněnou láskou, a mladý doktor chce být za svou laskavost milován. Stává se bavičem i utěšitelem svých zámožných krajanů, kteří v Evropě hledají osvobození od dosavadních ctností povinnosti a sebeovládání. V osudovém vztahu k mladé pacientce z miliardářské rodiny jej život strhává do neovladatelného víru. Ernest Hemingway o tomto románu právem prohlásil: "Můžeme se tomu divit, ale při pohledu zpět Něžná je noc promlouvá čím dál víc k našim současníkům." Román přinášíme v novém, moderním překladu.


...ná je noc nabízí komorně pojatou podívanou s unikátním herectvím Martina Hofmanna a v druhé části též Mariky Šoposké ... Kniha: Něžná je noc (Francis Scott Fitzgerald) | Martinus ... . Hofmannovo velmi zdařilé herectví s mistrovskými chvilkami patří k tomu, proč vás bude hra bavit."" Iveta Svobodová, Topzine.cz Něžná je noc (v originále Tender is the Night) je román amerického spisovatele F. S. Fitzgeralda, poprvé publikovaný v roce 1934.Jeho titul je odvozen z básně Johna Keatse „Óda na slavíky" (text: Jen s tebou kéž jsem! Něžná je noc tvá,...leč tady ... Žurnál - LIVE stream S MARTINEM HOFMANNEM - Něžná je noc ... ... .Jeho titul je odvozen z básně Johna Keatse „Óda na slavíky" (text: Jen s tebou kéž jsem! Něžná je noc tvá,...leč tady všude tma - do zvlhlých mechů, šeré zeleně, jen matné přísvity svál vítr shůry. 50+ videos Play all Mix - Něžná noc - Neměj strach (oficiální videoklip) YouTube Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá - Můj milý - Duration: 3:56. Dasa Vokata 454,303 views Óda na slavíka. John Keats „ Jen s tebou kéž j...SOUVISEJÍCÍ KNIHY