Rakovina tlustého střeva a konečníku: Prevence zabírá

Rakovina tlustého střeva a konečníku: Prevence zabírá - Jaroslava Barkmanová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslava Barkmanová,
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Rakovina tlustého střeva a konečníku: Prevence zabírá.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rakovina tlustého střeva a konečníku: Prevence zabírá ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslava Barkmanová,. Číst Rakovina tlustého střeva a konečníku: Prevence zabírá Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rakovina tlustého střeva (kolon) a konečníku (rektum) má mnoho společného, což vystihuje i společný název kolorektální karcinom (KRK).Příčinou je špatný životní styl, vrozená náchylnost či kombinace obou faktorů, kvůli nimž se mohou buňky střevní sliznice začít chovat „nenormálně“, rychle a nekontrolovatelně růst, až se vše „zvrhne“ ve zhoubné bujení. U nás i celosvětově patří KRK mezi nejčastější nádorová onemocnění. Děje se tak navzdory velké „výhodě“ tohoto onemocnění, které se vyvíjí dlouhodobě (až 10 let), a proto lze při dobře prováděné prevenci přijít již na přednádorová stadia (tzv. polypy – výrůstky střevní sliznice), jež můžeme jednoduše (endoskopicky, tedy bez operace) odstranit. Zabráníme tak dalšímu růstu a nádor vlastně ani nevznikne. Určitou nevýhodou však může být fakt, že se jedná o střeva, konečník a stolici, což jsou bohužel oblasti, jež mohou některým lidem znít nepříjemně až odpudivě. Přesto však stojí za to překonat ostych a stud a jednou za čas podstoupit preventivní vyšetření (testy na okultní krvácení nebo přímo primární screeningovou kolonoskopii), zvláště pokud jste dosáhli 50 let věku. Může vám zachránit život, zabránit vzniku nádoru, a tedy i náročné chirurgické a onkologické léčbě. V naší brožurce se dozvíte, jak nádor vzniká a jak se projevuje, kdy hrozí vyšší riziko onemocnění, jaké jsou možnosti primární prevence (dieta a životní styl), sekundární prevence (screening), co jsou testy na okultní krvácení do stolice, v čem spočívá kolonoskopie, jaké se nabízejí varianty léčby endoskopické, chirurgické a onkologické včetně chemoterapie, v čem spočívají nežádoucí účinky onkologické léčby a jaké existují možnosti jejich ovlivnění, co dělat po ukončení léčby v rámci prevence recidiv, zodpovězeny jsou i otázky pracovní neschopnosti a nemocenského pojištění.


... tlustého střeva a konečníku - jaké jsou nejčastější příznaky? 14 ... Rakovina tlustého střeva a konečníku - Jaroslava ... ... .1.2019 / Barbora Košňarová / Články / 15 komentářů. Rakovina tlustého střeva a konečníku, která se odborně nazývá kolorektální karcinom, je druhým nejčastěji diagnostikovaným onkologickým onemocněním na světě. Celosvětové statistiky ukazují, že výskyt karcinomu tlustého střeva a konečníku se v jednotlivých zemích liší v závislosti na jejich vyspělosti. Pokud je v rozvojových a méně vyspělých zemích výskyt onemocnění ... Rakovina tlustého střeva a konečníku - prevence zabírá ... . Pokud je v rozvojových a méně vyspělých zemích výskyt onemocnění nižší než 4 případy na 100 tisíc obyvatel, u obyvatel USA je zaznamenáno téměř 34 případů 34 moje ... Nádory tlustého střeva a konečníku se tvoří na vnitřní straně stěny střeva a nazýváme je polyp, když jsou benigní a rakovina, když jsou zhoubné. Benigní polyp není tak závažný, protože jde jen o malé výrůstky, které ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY