(M)univerzita: Poslání, výzvy a proměny ve 21. Století

(M)univerzita: Poslání, výzvy a proměny ve 21. Století - Petr Fiala | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Fiala
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
(M)univerzita: Poslání, výzvy a proměny ve 21. Století.pdf


Chcete si knihu přečíst?(M)univerzita: Poslání, výzvy a proměny ve 21. Století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Fiala. Číst (M)univerzita: Poslání, výzvy a proměny ve 21. Století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Název [M]UNIVERZITA je víceznačný. Písmeno [M] znamená „moderní“, „Masarykova“, „mezinárodní“ i „moje“ univerzita. Petr Fiala v této knize přemýšlí o ideji, identitě a funkcích univerzit a o proměnách českých vysokých škol ve 21. století. Kniha přináší autorovy proslovy, vystoupení a texty z posledních patnácti let věnované univerzitám a jejich prostředí. Je zajímavým svědectvím a důležitým dokumentem úsilí o pozvednutí českých vysokých škol, tak aby dokázaly reagovat na výzvy doby a očekávání společnosti i obstát v mezinárodní konkurenci. Fiala ukazuje a zkoumá souvislost mezi změnami ve společnosti, kvalitou politiky a rozvojem univerzit. Vývoj českého vysokoškolského systému zasazuje do širších mezinárodních souvislostí. Středobodem jeho zájmu je pochopitelně Masarykova univerzita. Celou publikací prostupuje autorův hluboký vztah ke vzdělání, vědě a univerzitě jako důležité instituci naší civilizace. Vychází jako autorova osobní pocta Masarykově univerzitě k jejímu 100. výročí.


...[M]UNIVERZITA je víceznačný. Písmeno [M] znamená „moderní", „Masarykova", „mezinárodní" i „moje" univerzita ... Životopis - Masaryk University ... . Petr Fiala v této knize přemýšlí o ideji, identitě a funkcích univerzit a o proměnách českých vysokých škol ve 21. století. Název [M]UNIVERZITA je víceznačný. Písmeno [M] znamená "moderní", "Masarykova", "mezinárodní" i "moje" univerzita. Petr Fiala v této knize přemýšlí o ideji, identitě a funkcích univerzit a o proměnách českých vysokých škol ve 21. století. Název [M]UNIVERZITA je víceznačný. Písmeno [M] znamená „moderní", „Masarykova", „mezinárodní" i ... (M)univerzita: Poslání, výzvy a proměny ve 21. Století ... . století. Název [M]UNIVERZITA je víceznačný. Písmeno [M] znamená „moderní", „Masarykova", „mezinárodní" i „moje" univerzita. Petr Fiala v této knize přemýšlí o ideji, identitě a funkcích univerzit a o proměnách českých vysokých škol ve 21. století. ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY