Před branami Prahy: Tajemné stezky

Před branami Prahy: Tajemné stezky - Jan Bauer | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Bauer
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Před branami Prahy: Tajemné stezky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Před branami Prahy: Tajemné stezky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bauer. Číst Před branami Prahy: Tajemné stezky Online je nyní tak snadné!

POPIS


První díl nevšedního putování po nejbližším okolí našeho hlavního města nás povede po pravém břehu Vltavy. Začneme na pražských vinicích, kde v Gröbeho vile postřelila vnučka císaře Františka Josefa I.známou pražskou herečku Marii Zieglerovou. Na šternberském barokním zámku v Tróji zavzpomínáme na války s Turky, podíváme se do Klecan, kde psal své romány Václav Beneš Třebízský, v Přezleticích půjdeme po stopách našich dávných předků a v troskách Jenštejna si připomeneme arcibiskupa Jana, který se dostal do konfliktu s králem Václavem IV. Zastavíme se v Karlíně, Libni, na Šibeničním vrchu, na hoře Vítkově, ve Vinoři, Jirnech, Kyjích, Vršovicích, Hostivaři a Hrdlořezích a na mnoha dalšíchmístech. Na posledního rakouského císaře Karla I. vzpomeneme na zámku v Brandýse nad Labem a v sousední Staré Boleslavi na události spjaté s nejproslulejší vraždou českých dějin, při níž přišel o život svatý Václav. V Říčanech si pro změnu připomeneme herce Oldřicha Nového, který sem rád jezdíval na dovolenou, v Jevanech zase spisovatelku Gabrielu Preissovou, kterázaložila slávu tohoto letoviska. Nevynecháme ani zámek Průhonice s jeho ojedinělým parkem vybudovaným hrabětem Arnoštem Emanuelem Silvou - Taroucou. Putování zakončíme na slavném keltském hradišti na Závisti nad Zbraslaví. Samozřejmě v knize nechybí ani pověsti, třeba ta o záběhlickém pokladu, různé záhady a další poutavá historická vyprávění od časů dávných Keltů až po dobu poměrně nedávnou.


...anami Prahy Tajemné stezky. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Tajemné stezky - Před branami Prahy - Archeologie a ... ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Tajemné stezky - Před branami Prahy (Jan Bauer) Cena vč. DPH: 239 Kč Cena pro členy klubu typu B: 219 Kč Cena pro členy klubu typu C: 219 Kč. Další díl úspěšné edice Tajemné stezky, tentokrát věnovaný pravému vltavskému břehu v okolí Prahy. Pout ... Před branami Prahy: Tajemné stezky - KOSMAS.cz - vaše ... ... . Další díl úspěšné edice Tajemné stezky, tentokrát věnovaný pravému vltavskému břehu v okolí Prahy. Poutavé vyprávění, množství dobových ilustrací a starých pohlednic. Skladem! První díl nevšedního putování po nejbližším okolí našeho hlavního města nás povede po pravém břehu Vltavy. Začneme na pražských vinicíc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY