Je to i můj život

Je to i můj život - Jodi Picoultová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jodi Picoultová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Je to i můj život.pdf


Chcete si knihu přečíst?Je to i můj život ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jodi Picoultová. Číst Je to i můj život Online je nyní tak snadné!

POPIS


Anna není nemocná, ale jako by byla. Ve třinácti letech má za sebou nespočet chirurgických zákroků, nemocničních pobytů, transfuzí, injekcí – jen proto, aby její starší sestra mohla žít. U Kate totiž ve dvou letech propukla leukémie a její rodiče se rozhodli pro další dítě, aby pro nemocnou dceru získali dárce kostní dřeně. Anna byla počata ve zkumavce a lékaři vybrali embryo, které bylo pro Kate jako dárce geneticky vhodné. Jenže v rodině, kde se všichni soustředí na vážně nemocné dítě, si Anna připadá jenom jako dárce. A tak se jednoho dne vzepře způsobem, který šokuje všechny okolo, ale v důsledku i ji samotnou. Rozhodne se, že už nebude jenom výrobcem buněk, že má nárok být vnímána jako lidská bytost. A když to nepůjde jinak, domůže se práva na vlastní tělo a život i před soudem. V této fascinující povahové studii rámované strhujícím příběhem zkoumá Jodi Picoultová reakce a rozhodnutí lidí v těžké životní situaci, a klade mnoho otázek, na něž se jen těžko hledají odpovědi. Mají rodiče právo nutit zdravé dítě podstupovat bolestivé a někdy riskantní zákroky, aby zachránili to nemocné? Když využijete jedno dítě, protože představuje jedinou naději na záchranu toho druhého, jste dobrá matka, nebo je to přesně naopak? Kontroverzní téma podává autorka – jak je ostatně jejím zvykem – citlivě, bez přehnaného sentimentu či moralistního poučování.


...i můj život My Sister's Keeper; Pre moju sestru ... Je to i můj život (film) - Uniepedie ... ... Netroufám si hodnotit obsah, jelikož to není můj život, a proto nejsem dostatečně kompetentní. Hodnotím formu a psychologickou stránku zpracování, jež jsou na vysoké úrovni a dokázaly mě zaujmout. Snad toliko malý příspěvek vlastního pohledu - jeden čas se dusili ... film Je to i můj život / Pre moju sestru / My Sister's Keeper (2009) CZ dab. online. Co drží rodinu pohromadě? Nick Cassav ... Létání je můj život - YouTube ... . online. Co drží rodinu pohromadě? Nick Cassavetes, režisér Zápisníku jedné lásky a Johna Q., v tomto filmu o milující rodině, ... Je to i můj život 2005; Čas odejít 2015; Nejsem jako vy 2011; Velké maličkosti 2017; všech 12 knih autora. Podobné knihy. Ještě než umřu 2010; Myslete na děti! 2015; Hvězdy nám nepřály 2013; Kniha Je to i můj život je v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY