Lucemburská zahrada

Lucemburská zahrada - Michal Ajvaz | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Ajvaz
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Lucemburská zahrada.pdf


Chcete si knihu přečíst?Lucemburská zahrada ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Ajvaz. Číst Lucemburská zahrada Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román Lucemburská zahrada líčí sled událostí, které se během letních prázdnin přihodily pařížskému středoškolskému učiteli Paulovi v důsledku toho, že v okamžiku nesoustředěnosti položil ruku na nesprávné klávesy počítače a do vyhledávače napsal jedno slovo špatně: kvůli této chybě prožije nejšťastnější a nejstrašnější chvíle svého života. Děj knihy se odehrává v Paříži, v Nice a v Nantes, ve státě New York, v Moskvě, na karibském ostrově Saint Lucia, v sicilské Taormině a ve vybájeném městě Lara. Kniha získala cenu Magnésia Litera 2012 pro nejlepší knihu roku.


...u Luxembourg (česky Lucemburská zahrada) je veřejný park v Paříži ... Lucemburská zahrada (Michal Ajvaz) | Detail knihy | ČBDB.cz ... .Nalézá se na levém břehu Seiny v 6. obvodu, okolo Lucemburského paláce, sídla senátu.Zahrada má rozlohu 224 500 m 2 (22,5 hektaru).. Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu Jardin du Luxembourg ve Wikimedia Commons (francouzsky) Park na stránkách města Paříže Lucemburská zahrada je rozsáhlou zelenou plochou o rozloze 23 hektarů. Marii Medicejské vděčíme za vysazení dvou tisíců jilmů, zříz ... Lucemburská zahrada | CzechLit ... . Marii Medicejské vděčíme za vysazení dvou tisíců jilmů, zřízení ovocných sadů a vybudování květinových záhonů, které jsou dodnes příkladně udržovány a během sezóny vytváří nádhernou barevnou symfonii. Lucemburská zahrada je sice tenká, ale záživná tak jen z 1/3. Nejlepší částí je kapitola Irina. Její příběh by si zasloužil vlastní novelu. Začátek Lucemburské zahrad...SOUVISEJÍCÍ KNIHY