Šoa

Šoa - Claude Lanzmann | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Claude Lanzmann
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Šoa.pdf


Chcete si knihu přečíst?Šoa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Claude Lanzmann. Číst Šoa Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha s předmluvou Simone de Beauvoir je přepisem rozhovorů, které vedl autor ve svém dokumentárním filmu z roku 1985 Shoah. Spisovatel a režisér dokumentarista Claude Lanzmann na něm pracoval od roku 1974. Shoah představuje mimořádné dokumentární dílo zabývající se holocaustem. Více jak devítihodinový snímek neobsahuje žádné dobové záběry z války a skládá se výhradně z výpovědí očitých svědků holocaustu.Ti, kteří přežili masové vyvražďování, zde mají možnost zprostředkovat své zkušenosti a uchovat je pro budoucí generace, přičemž jejichvzpomínky mnohdy ožívají při návštěvě místa činu (např. tábor Treblinka), často to však není vůbec třeba. Lanzmannem zachycené výpovědi patří k základním a dnes už klasických zdrojům pro poznání největšího zločinu v evropských dějinách, jímž bylo nacistické vyhlazování Židů.


...st (případně holocaust - z anglického holocaust = naprosté zničení, úplná katastrofa, masakr) či šoa (z hebrejského שוֹאָה ‎‎ = zlo, nespravedlnost) byla nacistická politika systematického, státem provozovaného pronásledování a hromadného vyvražďování, především osob židovské národnosti ... Holokaustas - Vikipedija ... .. V širším smyslu je slovem holokaust označován i ... Šoa je dokument, navíc postavený téměř výhradně na osobních výpovědích, a jako k takovému je potřeba k němu přistupovat. Pro někoho to může být nuda, může postrádat dramatičnost nebo větší příběhovost. Mně tohle ale sedlo přesně. Co znamená šoa? Význam slova šoa ve slovníku cizích slov. Šoa môže byť: hebrejský termín pre vyvražďovanie Židov počas 2. svetovej vojny, pozri holokaust; film ... Konsultacijų bankas - Valstybinė lietuvių kalbos komisija ... . Pro někoho to může být nuda, může postrádat dramatičnost nebo větší příběhovost. Mně tohle ale sedlo přesně. Co znamená šoa? Význam slova šoa ve slovníku cizích slov. Šoa môže byť: hebrejský termín pre vyvražďovanie Židov počas 2. svetovej vojny, pozri holokaust; film ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY