Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky

Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
3,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Výbor Tanec mezi hroby představuje čínskou povídku 20. a 30. let 20. století. Povídky vznikaly v době, která byla v mnoha ohledech přelomová. Čínská společnost procházela hlubokou proměnou, stará pravidla a tradiční zvyky se střetávaly s novými idejemi a představami. Také literatura tohoto období byla do značné míry odpovědí na nástup modernity. Rozmanitost takové reakce dobře reprezentují dva svébytné literární proudy, povídky z venkovského prostředí a povídky tematizující prostředí velkoměsta. Tyto povídky, z nichž žádná nebyla dosud přeložena do češtiny (některé jsou dokonce prvním překladem do cizího jazyka vůbec), zobrazují zcela odlišné světy. Povídky z venkovského prostředí, kde staré jen neochotně ustupuje novému, tvoří první polovinu výboru. Vznikaly převážně během 20. let a zaměřovaly se na širokou paletu aspektů tradiční venkovské společnosti. O něco později vznikaly povídky zacílené na svět města. Druhou část antologie takto tvoří povídky ztvárňující překotně se modernizující společnost dobové Šanghaje v její kráse i ošklivosti.


...ologie moderní čínské povídky Povídky osmi u nás dosud neznámých čínských autorů reflektují zrod nové Číny v první polovině 20 ... Je vědění moc? Poznatky o vědění | Odborná literatura a ... ... . století. Jejich tvůrci v nich zdůrazňují zejména propastný rozdíl mezi zdánlivě progresivním městem a tradičním venkovem, v popisu obou prostředí však převažuje pesimistický ... Výbor Tanec mezi hroby představuje čínskou povídku 20. a 30. let 20. století. Povídky vznikaly v době, která byla v mnoha ohledech přelomová. Čínská společnost procházela hlubokou proměn ... Tanec mezi hroby Antologie moderní čínské povídky ... . a 30. let 20. století. Povídky vznikaly v době, která byla v mnoha ohledech přelomová. Čínská společnost procházela hlubokou proměnou, stará pravidla a tradiční zvyky se střetávaly s novými idejemi a představami. Genre/Form: Electronic books: Additional Physical Format: Print version: Jirouš, Filip. Tanec mezi hroby. Antologie moder...SOUVISEJÍCÍ KNIHY