Hlava světa: Střet křesťanství a pohanství na počátku středověku

Hlava světa: Střet křesťanství a pohanství na počátku středověku - Rebecca Gablé | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Rebecca Gablé
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hlava světa: Střet křesťanství a pohanství na počátku středověku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hlava světa: Střet křesťanství a pohanství na počátku středověku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rebecca Gablé. Číst Hlava světa: Střet křesťanství a pohanství na počátku středověku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Branibor v roce 929 Při krvavém útoku německého vojska pod velením krále Jindřicha I. je zajat slovanský knížecí syn Tugumír. Spolu se sestrou Drahomírou jsou odvlečeni do Magdeburgu, kde se Tugumír brzy proslaví jako léčitel. Zachrání život Jindřichovu synovi Otovi a stane se jeho osobním lékařem a učitelem jeho synů. Přesto zůstává i nadále rukojmím a zajatcem mezi dvěma světy. Když se po Otově korunovaci vyrojí odpůrci, kteří ho chtějí svrhnout, obrací se král s nezvyklou prosbou na Tugumíra, muže, který je zároveň jeho přítelem i nepřítelem… Z pera Rebeccy Gablé, která je nazývána Ken Folletem v sukních.


...světa: Střet křesťanství a pohanství na počátku středověku Rebecca Gablé Nakladatel: Ikar 2019 Přidávám se ke spokojeným čtenářům a knížku s výstižným podtitulem "střet křesťanství a pohanství na počátku středověku" rozhodně doporučuju ... Dějiny a současnost, Poslední apoštol středověké Evropy ... . Není to jen o osudu budoucího saského krále a císaře Otovi I. Velikém, ale i o jeho zajatci, slovanském princi, dříve pohanském knězi a léčiteli Tugumírovi. Jak jsem nastínil už na začátku, hlavní kostrou románu je střet křesťanství a pohanství.Křesťanství se jako nová a „lepší" víra rozrůstala od západu. Sasové, jako vyznavači této víry, měli v plánu ji šířit dále na východ a zároveň po ... Blanka Pscheidtová | Martinus ... . Jak jsem nastínil už na začátku, hlavní kostrou románu je střet křesťanství a pohanství.Křesťanství se jako nová a „lepší" víra rozrůstala od západu. Sasové, jako vyznavači této víry, měli v plánu ji šířit dále na východ a zároveň posílit svou moc zvětšením říše o další území. Hlava světa. Rebecca Gablé ; z německého originálu Das Haupt der Welt ... přeložila Blanka Pscheidtová ... Počátky křesťanství. Nejstaršími křesťanskými B...SOUVISEJÍCÍ KNIHY