Bez práce nejsou bagety: aneb jak Češi žijí ve Francii

Bez práce nejsou bagety: aneb jak Češi žijí ve Francii - Magdaléna Bujabéza Rejžková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Magdaléna Bujabéza Rejžková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bez práce nejsou bagety: aneb jak Češi žijí ve Francii.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bez práce nejsou bagety: aneb jak Češi žijí ve Francii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Magdaléna Bujabéza Rejžková. Číst Bez práce nejsou bagety: aneb jak Češi žijí ve Francii Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jó, on si žije ve Francii! Slýchají často Češi žijící ve Francii. Ale co se za tímto výkřikem skrývá? Opravdu jim v zemi vína a sýrů létají pochutiny samy do pusy? Nebo se musí jakožto cizinci snažit dvakrát tolik? Jak se jim hledá práce? Jak snášejí Francouze? A co se jim vlastně na tom žít mimo domov tolik líbí? Odpovědi na tyto otázky se vydala hledat Magdalena Rejžková žijící v Marseille během své soukromé roční Tour de France. Navštívila dvě desítky Čechů, kteří do Francie přišli po roce 1989. Vypravila se za nimi do Alp, do Paříže i na Riviéru. A objevila nečekanou škálu profesí – hokejistu, kuchaře, legionáře, tanečnici, kněze, vědkyni, muzikanty, vysokou úřednici i spoustu dalších. Bez práce nejsou bagety je kniha nečekaných příběhů, dojemných osudů i vtipných postřehů krajanů, kteří alespoň po nějakou dobu svého života zkoušejí, jaké to je žít ve Francii. Barvité rozhovory doplní originální portréty ilustrátorky Aleny Brunhildy Oswaldové.


...eši ve Francii, pro nový knižní projekt Jak se Češi živí ve Francii hledám zajímavé příběhy a osudy lidí, co přišli do Francie po roce 1989 ... Bez práce nejsou bagety, aneb, Jak Češi žijí ve Francii ... . Příklad: Byl úspěšný manažer, ale zjistil, že je to na prd a tak dneska radši v převleku žáby prodává zmrzlinu na pláži, může bejt samozřejmě i žabák, co se ... Bez práce nejsou bagety aneb Jak žijí Češi ve Francii book. Read reviews from world's largest community for readers. Bez práce nejsou bagety je kniha nečekaných příběhů, dojemných osudů i vtipných postřeh ... Bez práce nejsou bagety, aneb, Jak Češi žijí ve Francii ... ... . Read reviews from world's largest community for readers. Bez práce nejsou bagety je kniha nečekaných příběhů, dojemných osudů i vtipných postřehů krajanů, kteří alespoň po nějakou dobu svého života zkoušejí, jaké to je žít ve Francii. Bez práce nejsou bagety je kniha nečekaných příběhů, dojemných osudů i vtipných postřehů krajanů, kteří alespoň po nějakou dobu své...SOUVISEJÍCÍ KNIHY