Blázen

Blázen - Hubert Klimko-Dobrzaniecki | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hubert Klimko-Dobrzaniecki
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Blázen.pdf


Chcete si knihu přečíst?Blázen ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hubert Klimko-Dobrzaniecki. Číst Blázen Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dentista Tannenbaum si otevřel řeznictví, fotograf Agapito ukradl zebru, profesor Leon emigroval na rogale do Broumova a v Bieltexu se zjevila Matička přesvatá… Povídky Klimka-Dobrzanieckého vyprávějí o lidech z dolnoslezského města Bielawa, z kraje při polsko-českých hranicích, kde bylo tak snadné stát se bláznem. Po staletí tu nežili Poláci, Češi ani Němci, ale Naši a mluvilo se „po naszym“. Dvacáté století však staré pořádky postavilo na hlavu. Češi se uzavřeli na druhé straně hor, místo odsunutých Němců přišli Poláci z východu, Ukrajinci i Řekové a snažili se po svém přežívat v podmínkách reálného socialismu. Sám autor, rodák a jeden z těch smutných bláznů, jako by psal kroniku tohoto koutu Slezska, své „Slezské písně“ naruby.


...Jiří Schelinger - Jsem prý blázen jen YouTube ... Voděnka - nenáročná pokojovka, která si zaslouží pozornost ... ... . Jiří Schelinger - Ptají se lidé. - Duration: 3:54. cmosvid 735,687 views. Zdeněk IZER - Silvestrovské vtipy 2014. - Duration: 13:06 ... Blázen na Čepu. 254 likes · 35 talking about this. Být bláznem není moc dobré. Dokud nejste na čepu a neděláte radost lidem! Projekt létajícího pivovaru z Bludova má svůj hangár v Olomouci a šíří své... Blázen by jsi byl, kdybys pro ně žil, kdyb ... Michal Penk - O bláznech (oficiální video) - YouTube ... ... Blázen by jsi byl, kdybys pro ně žil, kdybys krásný řeči uvěřil. Jen blázni stavěj most jinejm pro radost, nejsměšnější bývá upřímnost. Teď musíme vstát - slyšíš už jdou, (transitive) To set ablaze 1867, Biennial Report, page 252: An active rival, who let no opportunity escape to enhance ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY