Hmatatelný čas

Hmatatelný čas - Giorgio Vasta | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Giorgio Vasta
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hmatatelný čas.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hmatatelný čas ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Giorgio Vasta. Číst Hmatatelný čas Online je nyní tak snadné!





POPIS


Píše se rok 1978. V Palermu dojde k únosu a následné vraždě politika Alda Mora Rudými brigádami. Tak jako v případě Frakce Rudé armády v Německu, italský národ sedí v šoku u televize. Autor v díle propojuje kolektivní zkušenost milionů Italů, kteří tragickou událost sledují se stejným zaujetím jako bezduché televizní seriály a estrády, s prožitky hlavních hrdinů – těmi jsou tři jedenáctiletí kluci, kteří se rozhodnou vytvořit malou teroristickou buňku a výchovně „působit“ na své spolužáky, učitele, spoluobčany. Jejich zpočátku nevinné akce, spíše provokativního nebo vandalského charakteru, přerostou v hru s ohněm. Ovlivněni únosem politika unesou třídního outsidera – jeho věznění se jim vymkne z rukou a chlapec „omylem“ umírá. Vypravěč svým dětsky dospělým jazykem přesvědčivě vyjadřuje bolesti i radosti období, kdy přestáváme být dětmi, ale do dospělosti je ještě daleko. Období, kdy poznáváme zlo a dokážeme se k němu přiblížit se zvídavou naivitou, která může navenek působit jako krutost.


...ný čas není špatná kniha. Je to velmi náročná kniha, plná lásky ke slovům a souvětím a samotného jazyka ... VASTA, Giorgio : Hmatatelný čas ... ... Vasta, Giorgio: Hmatatelný čas - iLiteratura.cz ... ný čas není špatná kniha. Je to velmi náročná kniha, plná lásky ke slovům a souvětím a samotného jazyka. Je to kniha, která se nepodbízí a v určitých momentech je dost chladná a čtenář si jen těžko může oblíbit, takovéto (anti)hrdiny. Vasta, Giorgio: Hmatatelný čas ...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY