Proč jsem jen byla dívka?

Proč jsem jen byla dívka? - Gabi Köpp | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Gabi Köpp
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Proč jsem jen byla dívka?.pdf


Chcete si knihu přečíst?Proč jsem jen byla dívka? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gabi Köpp. Číst Proč jsem jen byla dívka? Online je nyní tak snadné!

POPIS


V lednu 1945 se Rudá armáda ve vojenské ofenzivě převalila přes východní oblasti Německa a přinutila německé civilní obyvatelstvo k útěku. Když Gabi Köpp musí se svou sestrou prchat z rodného města v tehdejší Hraniční marce Poznaňsko-Západní Prusko, je jí patnáct let. Jejich cílem je Berlín. Tam by se obě dívky měly opět setkat s matkou. Ale útěk se vyvíjí jinak, než bylo plánováno. Vlak, který měl sestry odvézt na západ, je rozbombardován. Juliana útok nepřežije, Gabi se zachrání na statku, kde už se ukrývá skupina uprchlíků. Začíná pro ní zlý sen. Lidé namačkáni v jedné místnosti jsou vydáni na pospas všemocným ruským vojákům.Ti drancují, řádí a zabíjejí – ve slepém vzteku, z pomsty, nebo v opilosti. Gabi se její mladá krása stává osudnou. Vojáci Rudé armády ji opakovaně znásilní – i její krajanky ji zrazují. Všechno, co vytrpěla, Gabi tehdy svěřila pouze svému deníku. Dnes na základě poznámek vytvořila otřesnou zprávu o začátku svého několikaměsíčního útěku a o dlouho tabuizované kapitole válečného období: zločinu znásilňování žen.


...em jen byla dívka? Autor: Köpp, Gabi Nakladatel: Víkend EAN: 9788072227983 ISBN: 978-80-7222-798-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 152 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2011 Kniha: Proč jsem jen byla dívka? - Gabi Köpp ... Proč se mnou chtějí všichni chlapi jen spát? Anežka ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Proč jsem jen byla dívka? Otřesné svědectví o útěku před Rudou armádou . Gabi Köpp; Gabi Köpp . 4,3 . Sledovať autora . História. Všetky knihy autora . Víkend, 2011. Vydavateľstvo Víkend, 2011. V lednu 1945 se Rudá ... Proč jsem jen byla dívka? - Gabi Köpp | Databáze knih ... . ... Proč jsem jen byla dívka? Otřesné svědectví o útěku před Rudou armádou . Gabi Köpp; Gabi Köpp . 4,3 . Sledovať autora . História. Všetky knihy autora . Víkend, 2011. Vydavateľstvo Víkend, 2011. V lednu 1945 se Rudá armáda ve vojenské ofenzivě převalila přes východní oblasti Německa a přinutila německé civilní ... V lednu 1945 se Rudá ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY