Kde vládnou stíny

Kde vládnou stíny - Michael Ridpath | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michael Ridpath
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Kde vládnou stíny.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kde vládnou stíny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michael Ridpath. Číst Kde vládnou stíny Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tajemný detektivní příběh, v němž kořeny současné vraždy sahají do minulosti tak dávné, že ji známe jenom z mýtů a legend, se odehrává v kolébce vikinské mytologie – na Islandu. Třicátník Magnus je špičkovým americkým policistou, který se dostane do patové situace: jde po něm nebezpečný zločinecký gang a několikrát vyvázne životem jen o vlásek. Když se jeho nadřízenému dostane na stůl kopie žádosti islandské policie o pomoc zkušeného amerického policisty, rozhodne se zabít dvě mouchy jednou ranou. Vyhoví ostrovanům tím, že jim pošle muže se znalostí islandštiny a zároveň zachrání svého podřízeného. Na chatě u jezera se najde mrtvola univerzitního profesora. Zpočátku se zdá, že profesora-sukničkáře nejspíš odpravila jedna z žárlivých milenek nebo sama manželka, ale vyšetřování případu se brzy začíná zamotávat. V univerzitních kruzích se proslýchá, že zavražděný objevil jistý dávno ztracený rukopis se ságou, jež vypráví o prstenu s podivuhodnou mocí. Sága by mohla být natolik cenná, že by se pro ni mohlo i vraždit. Ale zdá se, že skutečnost je ještě mnohem tajuplnější. V rukopisu se zřejmě skrývala informace, která stála profesora život. Pro Magnuse se vyšetřování brzy stává posedlostí, zvláště když se ukáže, že by současná kauza mohla mít souvislost s vraždou jeho otce před dvaceti lety, která nebyla nikdy uspokojivě objasněna. A tak se v nehostinné islandské přírodě, mezi uzavřenými a nedůvěřivými ostrovany, pouští do honičky s přeludem, jehož stín kdysi dopadl i na pracovní stůl J. R. R. Tolkiena. Autorovi knihy se podařilo propojením detektivní zápletky a starých mýtů vytvořit mysteriózní příběh, který se čte doslova jedním dechem. Náměty ze severských ság, vikinské a starogermánské mytologie, Wagnerových oper a Tolkienova Pána prstenů se setkávají v moderním příběhu o tajemství, ovládajícím dodnes život odlehlého ostrova.


...dnou stíny Autor: Ridpath, Michael Nakladatel: Víkend EAN: 9788072227990 ISBN: 978-80-7222-799- Originál: Fire & Ice I - Where the Shadows Lie Překlad: Jašová, Jana Popis: 1× kniha, vázaná, 336 stran, česky Rozměry: 14,4 × 21,5 cm Rok vydání: 2011 Kde vládnou stíny od: Michael Ridpath Tajemný detektivní příběh, v němž kořeny současné vraždy sahají do minulosti tak dávné, že ji známe jenom z mýtů a legend, se odehrává v kolébce vikinské mytologie - na Islandu ... Hra kde je peppa | Sleviste.cz ... . Kde vládnou stíny jsou ale jinak mile přímočaré. Jen to má tu nevýhodu, že děj je dost průhledný, postavy ploché a zápletka brzo začne nudit. Kromě toho, že jsem rychle přestal fandit prakticky komukoliv, mě ani samotné rozuzlení moc neroztleskalo. Závěr prostě přišel a já jen začal př ... Kniha: Kde vládnou stíny - Michael Ridpath | Knihy.ABZ.cz ... . Kde vládnou stíny jsou ale jinak mile přímočaré. Jen to má tu nevýhodu, že děj je dost průhledný, postavy ploché a zápletka brzo začne nudit. Kromě toho, že jsem rychle přestal fandit prakticky komukoliv, mě ani samotné rozuzlení moc neroztleskalo. Závěr prostě přišel a já jen začal př...SOUVISEJÍCÍ KNIHY