Obojživelníci a plazi České republiky

Obojživelníci a plazi České republiky - Jiří Moravec | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Moravec
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Obojživelníci a plazi České republiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Obojživelníci a plazi České republiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Moravec. Číst Obojživelníci a plazi České republiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cílem knihy je seznámit čtenáře se všemi druhy obojživelníků a plazů žijícími v České republice a ukázat, že se jedná o nad očekávání krásné a podivuhodné tvory, kteří určitě zasluhují větší pozornost a maximální ochranu. Zařazené fotografie byly vybrány tak, aby co nejlépe vystihovaly typický vzhled a charakteristické znaky jednotlivých druhů. Prostor dostaly snímky ukazující rozdíly mezi samci a samicemi i odlišnosti mezi dospělými a mladými jedinci. V případě obojživelníků nechybí obrázky jejich larev. Zvláštní pozornost je věnována variabilitě a sezonním změnám zbarvení. Upřednostňovány byly fotografie, které zachycují jednotlivé druhy ve volné přírodě při svých obvyklých, ale i méně známých životních projevech. Obrazovou část doprovází podrobný text, který shrnuje současné poznatky o taxonomii, morfologii, rozšíření a biologii našich druhů.


...ivelníci a plazi České republiky Správci: Martin Šandera, ... RC | Obojživelníci a plazi České republiky - Ivan Zwach ... ... ... Ve spolupráci s Martinem Šanderou z organizace HERPETA, Muzea přírody Český ráj a České herpetologické společnosti probíhá na BioLibu mapování výskytu obojživelníků a plazů České republiky. Obojživelníci a plazi České republiky Komplexní publikace českého autora, jediná svého druhu na našem trhu, přináší encyklopedický přehled a určovací klíče všech druhů obojživelníků a plazů, kteří... Obojživelníci České republiky. Obojživelníci ČR . V ... Obojživelníci ČR | Obojživelníci České republiky ... ... Obojživelníci České republiky. Obojživelníci ČR . V České republice se vyskytuje 21 druhů obojživelníků. Osm druhů patří mezi tzv. ocasaté obojživelníky (čolci, mlok) a třináct druhů mezi žáby. Výsledkem našeho snažení bude dokumentární film HADI ČESKÉ REPUBLIKY. For three years we are spen...SOUVISEJÍCÍ KNIHY