Šaty z igelitu

Šaty z igelitu - Vratislav Maňák | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vratislav Maňák
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Šaty z igelitu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Šaty z igelitu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vratislav Maňák. Číst Šaty z igelitu Online je nyní tak snadné!





POPIS


Povídky mladého autora Vratislava Maňáka přinášejí do současné literatury neobvyklý hlas. Jeho texty většinou začínají zcela všedními situacemi: Jiří je vyhozen z práce a cestou domů bloudí městem, malý Tom vypráví o svém narozeninovém dni, Jindřich probírá pozůstalost po své ženě. A pak se něco stane — čtenář si všimne, že popisovaný děj není úplně obyčejným popisem či vyprávěním. Odhaluje v textu náznaky a drobnosti, které dávají tušit, že to, co čteme, není nejzazší skutečnost — to podstatné se odehrává někde „za“. Maňák je však dalek výrazných point a gest, která by čtenáře najednou zasáhla a převrátila vše naruby. Spíše nenápadně klade indicie, z nichž si čtenář sám poskládá cestu k té druhé realitě. Ale je to možné vnímat i naopak, jako průniky onoho „za“ do našich běžných životů. Tak jako je to například v povídce, v níž si nemocná dívka „vymění“ svou reálnou existenci se sochou chlapce. Svým stylem a suverénním vyprávěním Vratislav Maňák ukazuje, že se zde objevil talent, který má šanci stát se výraznou literární osobností. Kniha získala Cenu Jiřího Ortena 2012.


...robené z igelitu evokují představu něčeho co je, ale zároveň není ... Šaty z igelitu | KNIHCENTRUM.cz ... . A právě na této hranici příběhy balancují - mají většinou pomalý rytmus a žádají si čtenáře celého. Všechny informace o produktu Kniha Šaty z igelitu, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Šaty z igelitu. Šaty z igelitu od 141 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Šaty z igelitu při doteku s kůží tiše dráždí a místy jsou až ... Šaty z igelitu | eKnihy, elektronické knihy, vaše eKNIHOVNA.cz ... . Šaty z igelitu při doteku s kůží tiše dráždí a místy jsou až žíravé ("Mámení prvního valčíku"). Místy bohužel k doteku s kůží příliš nedochází, to když jsou povídky slabší - čtou se příjemně, ale neproniknou k vám až na dřeň. Sbírka Šaty z igelitu debutanta Vratislava Maňáka přináší do současné literatury neobvyklý hlas. Třiná...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY