Od Rusi k Rusku

Od Rusi k Rusku - Lev Nikolajevič Gumiljov | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lev Nikolajevič Gumiljov
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Rusi k Rusku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Od Rusi k Rusku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lev Nikolajevič Gumiljov. Číst Od Rusi k Rusku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vyčerpávající studie o vzniku Rusi a následně Ruska podávávající též nástin teorie etnogeneze a pasionarity jako cyklického růstu a rozpadu energie etnických skupin. Koncepce ojedinělá, v Česku doposud nepublikovaná. Autor působil jako vědecký pracovník Petrohradské univerzity, kde mimo jiné pracoval na své vlastní teorii etnogeneze. V jejím duchu pak zpracoval i svou velkolepou práci Od Rusi k Rusku: náčrt etnických dějin z roku 1992, která popisuje historii všech státních útvaru, jež vznikly za posledních dva tisíce let na území dnešního Ruska. Pro nás je to dílo zajímavé a podnětné, neboť přináší ruský pohled na dějinný vztah ruských státních útvarů k Abendlandu, křesťanské civilizaci na Západě, k Říši středu, čínské civilizaci na Východě, k Orientu a islámské civilizaci ve střední Asii. Čtenář tak sleduje dvě linie knihy: vlastní historický děj a pak snahu autora vnést do této masy dějinných událostí jakýsi řád spočívající na výkladu jeho teorie etnických dějin.


...k Rusku Autor: Gumiljov, Lev Nikolajevič Nakladatel: Dauphin EAN: 9788072723997 ISBN: 978-80-7272-399-7 Překlad: Justoň, Zdeněk Popis: 1× kniha, brožovaná, 350 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2011 Elektronická kniha Od Rusi k Rusku Lev Nikolajevič Gumiljov - Od Rusi k Rusku Otevřít stranu 99 Ukázky ... Kdy začal odklon od USA směrem k Rusku? | tadesco.org ... . Ukázka epub Ukázka mobi Ukázka pdf Ke stažení. Od Rusi k Rusku Lev Nikolajevič Gumiljov ... Kniha Od Rusi k Rusku je poslední Gumiljovovou publikací (ze začátku 90. let). Dějiny Ruska nechápe Gumiljov jako kontinuální vývoj, nýbrž zcela novátorsky jako dva odlišné procesy: závěrečnou fázi východoslovanské etnogeneze, zakončenou rozpadem Kyjevské Rusi ve 12. století, a následně pak zcela no ... Od rusi k rusku lev nikolajevic gumiljov | HLEDEJCENY.cz ... ... Kniha Od Rusi k Rusku je poslední Gumiljovovou publikací (ze začátku 90. let). Dějiny Ruska nechápe Gumiljov jako kontinuální vývoj, nýbrž zcela novátorsky jako dva odlišné procesy: závěrečnou fázi východoslovanské etnogeneze, zakončenou rozpadem Kyjevské Rusi ve 12. století, a následně pak zcela novou etnogenezi Ruska ... Kniha Od Rusi k Rusku je poslední Gumiljovovou publikací (ze zač...SOUVISEJÍCÍ KNIHY