Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče

Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče - Jiří Kříž, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kříž,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kříž,. Číst Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace pojednává ve 26 kapitolách o míšním poranění – od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného života. V obecné části jsou shrnuty anatomické a patofyziologické poznámky, vyšetřovací postupy, klinický obraz, prognóza a epidemiologická data. Hlavní oddíly knihy zpracovávají základní fáze po poranění míchy. Část s názvem Akutní fáze popisuje přednemocniční péči, traumatické a netraumatické příčiny včetně principů ošetření a intenzivní pooperační péči. V nejobsáhlejším oddíle Postakutnífáze jsou detailně rozebrány dopady míšní léze na jednotlivé orgánové systémy člověka. Je zde mapována ústavní léčebná, ošetřovatelská a rehabilitační péče, ale prostor je věnován také psychologické a sociální oblasti. V části Chronická fáze navazují témata typická pro terciární období. Na závěr jsou uvedeny základní směry výzkumu a je popsán vývoj a současný stav spinálního programu v České republice. Snahou týmu autorů ze Spinální jednotky FN v Motole a jejich blízkých spolupracovníků bylo zachytit všechny aspekty míšního poranění. Kniha by tak mohla oslovit širokou skupinu zdravotníků, kteří se během své praxe setkají se spinálním pacientem.


...í míchy -- Příčiny, důsledky, organizace péče - Kříž, Jiří ; Publikace pojednává ve 26 kapitolách o míšním poranění - od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného života ... Kniha: Poranění míchy(Jiří Kříž) za 109,28€ | Gorila ... . ... J. Kříž et al. Galén, 2019 Signatúra: K 59469 Monografia je spoločným dielom kolektívu renomovaného pracoviska Spinálnej jednotky Fakultnej nemocnice v Motole v Prahe a ich blízkych spolupracovníkov. Poranění míchy - Příčiny, důsledky, organizace péče - Kříž Jiří - Publikace pojednává ve 26 kapitolách o míšním poranění - od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného ... SpinalCord.CZ | Úvodem ... . Poranění míchy - Příčiny, důsledky, organizace péče - Kříž Jiří - Publikace pojednává ve 26 kapitolách o míšním poranění - od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného života. V obecné části jsou shrnuty anatomické a patofyziologické poznámky, vyše Poranění míchy: Příčiny, důs...SOUVISEJÍCÍ KNIHY