Lampa přikázání (Ner miswa)

Lampa přikázání (Ner miswa) - Jehuda Leva ben Besalel, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jehuda Leva ben Besalel,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Lampa přikázání (Ner miswa).pdf


Chcete si knihu přečíst?Lampa přikázání (Ner miswa) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jehuda Leva ben Besalel,. Číst Lampa přikázání (Ner miswa) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jehuda Leva ben Besalel, pražský Maharal (asi 1525–1609), je v obecném povědomí znám jako tvůrce golema. Legendy jsou ovšem odrazem jeho významu jako náboženského filozofa. Maharal za svého života vydal více než deset spisů, v nichž formuloval svébytnou náboženskou filozofii, pojednávající o zásadních konceptech judaismu a chápání stvořeného světa. Jako jeden z mála židovských autorů se zabýval i tématy obecnými ( jako první například reagoval na Koperníkův heliocentrický model nebo na Kolumbův objev neznámé pevniny). V drobném spisu Ner mi?wa (Praha 1600) autor rozehrává všechna důležitá témata svého myšlení včetně originální historiosofie a otázky vztahu židů a křesťanů.


...řikázání (Ner miswa) Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Lampa přikázání (Ner miswa) (Jehuda Leva ben Becalel ... ... ... Lampa přikázání (Ner miswa) - Jehuda Leva ben Besalel ... ... řikázání (Ner miswa) Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžet...SOUVISEJÍCÍ KNIHY