Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských

Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských - John Ruskin | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
John Ruskin
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských.pdf


Chcete si knihu přečíst?Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Ruskin. Číst Podstata gotiky: Kapitoly z kamenů benátských Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha anglického teoretika umění a spisovatele Johna Ruskina je všeobecně považována za autorův nejdůležitější kritický text věnovaný architektuře. Podstata gotiky tvoří myšlenkové jádro Ruskinovy rozsáhlé třídílné studie benátské architektury The Stones of Venice, častěji však bývá publikována jako samostatný, poeticky laděný teoretizující esej. Ruskin v Podstatě gotiky formuluje své originální umělecko-společenské chápání gotické architektury jako průniku vnějších architektonických forem a vnitřního „ducha gotiky“ a definuje její charakteristické umělecké a morální znaky. Gotika se tak Ruskinovi stává uměleckým slohem, který – na rozdíl od odlidštěného (nejen) moderního prefabrikovaného umění – předpokládá, ba přímo vyžaduje originalitu, invenci a tvůrčí svobodu umělců a řemeslníků (ale i diváků) a lze ji právem chápat jako výraz zdravější a morálnější společnosti.


...a gotiky tvoří myšlenkové jádro Ruskinovy rozsáhlé třídílné studie benátské architektury The Stones of Venice, častěji však bývá publikována jako samostatný, poeticky laděný teoretizující esej ... Vážené kolegyně, Vážení kolegové, jménem všech pracovníků ... ... .... Kapitoly z kamenů benátských Kniha anglického teoretika umění a spisovatele Johna Ruskina je všeobecně považována za autorův nejdůležitější kritický text věnovaný architektuře. Podstata gotiky tvoří myšlenkové jádro Ruskinovy rozsáhlé třídílné studie benátské architektury The Stones of Venice, častěji však ... Podstata gotiky kapitola z Kamenů benátských architektura d ... Glass.cz Domain ... . Podstata gotiky tvoří myšlenkové jádro Ruskinovy rozsáhlé třídílné studie benátské architektury The Stones of Venice, častěji však ... Podstata gotiky kapitola z Kamenů benátských architektura dějiny eseje gotika kritika. John Ruskin, překlad Martin Štefl. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil Přidat do poličky ... Podstata gotiky. Pokračovat v nákupu Přejít do ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY