Koperník a české země: Soubor studií o renesanční kosmologii a nové vědě

Koperník a české země: Soubor studií o renesanční kosmologii a nové vědě - Zdeněk Horský | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Horský
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Koperník a české země: Soubor studií o renesanční kosmologii a nové vědě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Koperník a české země: Soubor studií o renesanční kosmologii a nové vědě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Horský. Číst Koperník a české země: Soubor studií o renesanční kosmologii a nové vědě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace přináší výbor ze studií předního českého historika vědy Zdeňka Horského (1929-1988), jež jsou výsledkem jeho mnohaletého bádání soustředěného kolem problematiky formování novověké evropské vědy a vývoje kosmologie a astronomie 15. až 17. století. Soubor tematicky postupuje od vztahů filosofie a přírodních věd a kosmologie renesančního platonismu, přes dílo Mikuláše Koperníka, jeho recepci v českém prostředí, vědeckou kulturu české renesance až k vědě 17. století. Uzavírají ho pak Horského metodologické a zobecňující úvahy o vývoji věd a jejich historiografii. Soubor zahrnuje texty dříve již vydané i dosud nepublikované a širší čtenářské obci nedostupné. Představuje proto nejen dokument Horského známé tvorby, nýbrž zpřístupňuje nový, monograficky uspořádaný celek jeho studií, které jsou stále aktuální a mimořádně cenné nejen pro filosofii a dějiny vědy, ale i pro kulturní dějiny obecně či historii idejí. Publikaci doprovází úvodní studie o díle, působení a odborném přínosu autora.


...operník a české země. Soubor studií o renesanční kosmologii a nové vědě Subject: 323505871 Created Date: 2/14/2012 10:13:45 AM Koperník a české země: Soubor studií o renesanční kosmologii a nové vědě je skvělá kniha ... Hermann, Tomáš - Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i. ... . Tuto knihu napsal autor Zdeněk Horský. Přečtěte si s námi knihu Koperník a české země: Soubor studií o renesanční kosmologii a nové vědě na prazskamuzea1918-2018.cz Publikaci doprovází úvodní studie o díle, působení a odborném přínosu autora. HORSKÝ, Zdeněk - HLADKÝ, Vojtěch (ed.) - HERMANN, Tomáš (ed.) - LELKOVÁ, Iva (ed.). Koperník a české země: soubor studií o renesančn ... Koperník a české země. Soubor studií o renesanční ... ... .cz Publikaci doprovází úvodní studie o díle, působení a odborném přínosu autora. HORSKÝ, Zdeněk - HLADKÝ, Vojtěch (ed.) - HERMANN, Tomáš (ed.) - LELKOVÁ, Iva (ed.). Koperník a české země: soubor studií o renesanční kosmologii a nové vědě. Červený Kostelec: Pavel Mervart, 2011. 491 s. ISBN 978-80-87378-87-8. Koperník a české země - Soubor studií o renesanční kosmologii a nové ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY