Sémiotické marginálie: Mezi epistemologií, estetikou a politikou

Sémiotické marginálie: Mezi epistemologií, estetikou a politikou - Michal Karľa, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Karľa,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sémiotické marginálie: Mezi epistemologií, estetikou a politikou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sémiotické marginálie: Mezi epistemologií, estetikou a politikou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Karľa,. Číst Sémiotické marginálie: Mezi epistemologií, estetikou a politikou Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Sémiotické marginálie nabízí čtenáři pohled na několik vybraných témat z oblasti logiky, obecné teorie representace, teorie umění a sociální filosofie, které spojuje společný zájem autorů o teorii znaku v jejích různých tradicích, intepretacích a modifikacích. Kniha se skládá z kapitol exegeticky komentujících vznik sémiotiky v díle C. S. Peirce, z polemických studií kritizujících filosofickou recepci Peircovy sémiotiky u dalších autorů (J. Derrida) a textů ukazujících teorii znaku jakožto koncept otevírající další interpretační horizonty a souvislosti: jako je post­-sémiologicky uchopená problematika „rámu“ v estetice, marginalizace subjektu v postkoloniálním myšlení, či znaková konstrukce duševní poruchy. Kniha je tak pokusem – na předložené analýze „menšinových“ problémů – poskytnout čtenáři vhled do širokého pole možností, které sémiotické perspektiva nabízí.


...l: Mezi epistemologií, estetikou a politikou Kniha Sémiotické marginálie nabízí čtenáři pohled na několik vybraných témat z oblasti logiky, obecné teorie representace, teorie umění a sociální filosofie, které spojuje společný ... Dusevni a behavioralni poruchy | Sleviste.cz ... ... Mezi epistemologií, estetikou a politikou. autor neuveden. Info: Togga, 2019 (1.) - brož., 188 str. ... Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Kniha Sémiotické marginálie nabízí čtenáři pohled na několik vybraných témat z oblasti logiky, obecné teorie representace, teorie umění a sociální filosofie, které spojuje společný ... Sémiotické marginálie: Mezi epistemologií, estetikou a politikou. ... Kniha Sémiotické marginálie nabízí čtenáři pohled na několik vybraných témat z oblasti logiky, obecné teorie representace, teorie umění a sociáln ... Sémiotické marginálie (Michal Karľa, Martin Švantner ... ... ... Sémiotické marginálie: Mezi epistemologií, estetikou a politikou. ... Kniha Sémiotické marginálie nabízí čtenáři pohled na několik vybraných témat z oblasti logiky, obecné teorie representace, teorie umění a sociáln...SOUVISEJÍCÍ KNIHY