Anglické roky

Anglické roky - Norbert Gstrein | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Norbert Gstrein
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Anglické roky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Anglické roky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Norbert Gstrein. Číst Anglické roky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Severní Atlantik, 2. červenec 1940. Arandora Star, bývalý luxusní parník pod britskou vlajkou, je během cesty na Newfoundland potopen. Na palubě se nachází přes tisíc internovaných, mezi nimi i vězeň, jehož identita je nejasná. O zániku lodi se o padesát let později dozví mladá žena, když sleduje stopy spisovatele Gabriela Hirschfeldera, který pocházel z Rakouska a před smrtí se přiznal, že za války zabil muže. V románu Anglické roky Norberta Gstreina se vypráví zpola detektivní příběh odehrávající se dílem během druhé světové války ve Velké Británii, která držela v internačních táborech muže, o nichž se domnívala, že představují nebezpečí, a do jednoho „pytle“ sesypala jak nacisty, tak třeba i židovské uprchlíky, a dílem několik desetiletí po jejím konci, kdy se teprve rozvíjí pátrání po hypotetické vraždě, jež se měla odehrát právě v čase války. Pátrání po tom, co se stalo, provází ale také otázky po možnosti pravdu zjistit. S nimi se pojí i další: co vytváří lidskou identitu, co znamená identita židovská, jaká je povaha našich lidských příběhů, vznikajících právě vyprávěním? Známý rakouský prozaik Norbert Gstrein (1961) studoval matematiku v Innsbrucku a později v USA na Stanfordu. V literatuře debutoval už v roce 1988 povídkou Einer (Jeden). Svůj nejslavnější román Anglické roky vydal v roce 1999 a o rok později také jeho pokračování Selbstportrait mit einer Toten (Autoportrét s mrtvou). Ve svých dílech často experimentuje s pozicí vypravěče a s jeho perspektivou.


...i 1000 a 2000 nikdy nečteme jako běžné číslo: 1984 → nineteen hundred and eighty-four 1492 → fourteen hundred and ninety-two 1066 → ten hundred and sixty-six 1205 → twelve hundred and five ... Jak správně napsat datum anglicky? | Státní Maturita z ... ... . Tento způsob je také jediný správný, pokud se jedná o letopočet před rokem 1000. 450 → four hundred and fifty Román Anglické roky se jako první z tvorby rakouského spisovatele Norberta Gstreina dočkal českého překladu. Dostává se k nám s dvacetiletým odstupem od originálu. A přece pro seznámení nemohl nakladatel vybrat lépe, než když vsadil na příběh uprchlíka na pozadí druhé světové války. Angli ... Letopočty v angličtině - Help for English - Angličtina na ... ... . Dostává se k nám s dvacetiletým odstupem od originálu. A přece pro seznámení nemohl nakladatel vybrat lépe, než když vsadil na příběh uprchlíka na pozadí druhé světové války. Anglické měsíce. Pokud vám výše uvedené oblasti dělají problémy, doporučuji si je důkladně zopakovat, než budete pokračovat v této lekci. ... Se samotnými roky se pojí předložka IN (in 1492, in 2010 a...SOUVISEJÍCÍ KNIHY