Navzdory času

Navzdory času - Eva Kantůrková, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Eva Kantůrková,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Navzdory času.pdf


Chcete si knihu přečíst?Navzdory času ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Kantůrková,. Číst Navzdory času Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dva autoři naprosto odlišných „rodných listů“ – věku, životní zkušenosti, celoživotní politické a světonázorové orientace – se sešli na stránkách této knihy psané formou dopisů, postupně rozkrývajících jednotlivé vrstvy paměti obou aktérů. Je to z principu dramatická konfrontace: Na jedné straně zkušená literátka (nar. 1930) z elitní pražské rodiny (matka spisovatelka B. Sílová), která byla aktivní účastnicí politického a intelektuálního dění 50. a 60. let minulého století, posléze se ocitla v disentu a po roce 1989 zpátky v „týmu vítězů“. Proti ní o půldruhé generace mladší (1962) novinář, původem z malého města, bez jakýchkoli vazeb na dobové elity, v 80. letech nenápadný hráč na půdorysu samizdatových aktivit a zároveň nepřehlédnutelný novinář nastupující generace. Po roce 1989 většinu času v docela jiném názorovém táboře, než jeho „dopisová“ partnerka. A přece podivuhodnou konvergencí a skrze překvapivé vyprávěcí dobrodružství dospívají ke společným hodnotovým vzorcům. Co je totiž důležité, a zejména pro intelektuála z časů „konce dějin“? Především otevřenost, pravdivost, lidská poctivost, odpovědnost za svá slova a hlavně za své činy. Vnímavost pro argumenty druhých, schopnost zpochybnit zdánlivě nedotknutelná dogmata, umění uznat pravdu, i když je mi nepohodlná. Dopisový duel Evy Kantůrkové a Petra Žantovského je osobitým obrazem pestrosti života ve 20. století a krátce po něm. Zrcadlem nastaveným nejen mezi autory navzájem, ale i mezi nimi a čtenářem, a hlavně plynoucímu času – jemu navzdory.


...19 Resources. Reliable information about the coronavirus (COVID-19) is available from the World Health Organization (current situation, international travel) ... Navzdory času - Fejetony, rozhovory | Pipkin.cz ... .Numerous and frequently-updated resource results are available from this WorldCat.org search.OCLC's WebJunction has pulled together information and resources to assist library staff as they consider how to handle coronavirus ... Kniha Navzdory času je v. Přečtených: 2x: Chystám se číst: 2x: Nápověda - Podmínky užit ... Petr Brandtner: Eva Kantůrková - Navzdory času, 1. díl 14.03.2020 17:24 V p ... Navzdory času - Eva Kantůrková; Petr Žantovský; | Knihy.ABZ.cz ... . Přečtených: 2x: Chystám se číst: 2x: Nápověda - Podmínky užit ... Petr Brandtner: Eva Kantůrková - Navzdory času, 1. díl 14.03.2020 17:24 V půli května oslaví česká spisovatelka Eva Kantůrková úctyhodných 90 let. Úctyhodných nejen pro číslo samo, ale především pro duševní mladistvost, s níž příležitostně vst...SOUVISEJÍCÍ KNIHY