Plíšková v krabici

Plíšková v krabici - Naděžda Plíšková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Naděžda Plíšková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Plíšková v krabici.pdf


Chcete si knihu přečíst?Plíšková v krabici ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Naděžda Plíšková. Číst Plíšková v krabici Online je nyní tak snadné!

POPIS


Souborné vydání tří knih výtvarnice a básnířky Naděždy Plíškové představuje literární tvorbu vznikající od konce padesátých let až do deváté dekády 20. století. Sbírka Plíšková podle abecedy (knižně poprvé 1991) přináší lyrické, sebereflexivní a dialogické texty o partnerských vztazích a osobní krizi, budované jako anekdoty, hříčky, modlitby, drobná pozorování, deníkové záznamy aj. Její druhá kniha Hospodská romantika (1998) obsahuje básně a prózy stylizované jako odposlechnuté monology a promluvy v restauračních nebo léčebných zařízeních a psané originální variantou obecné češtiny. Verše vznikající od počátku devadesátých let a shrnuté do svazku Plíšková sobě (posmrtně 2000) navazují na poetiku první sbírky a rozšiřují autorčin rejstřík o literární reminiscence a o témata úzkostně pociťované identity, mateřství a ztrácené milostné intimity. Texty všech sbírek byly k vydání připraveny podle původních rukopisů a doplněny o básně či prózy dosud nepublikované.


...vá v krabici se nazývá souborné vydání tří sbírek výtvarnice a básnířky Naděždy Plíškové ... Všechno v jedné krabici | Kanon ... . Nabízí nejen ucelený pohled na jiný aspekt její tvorby, ale i výtečné verše - autentické, upřímné. V jejích básních se odrážejí jak peripetie manželství s ... Plíšková v krabici Autor: Plíšková, Naděžda Nakladatel: Torst EAN: 9788072155811 ISBN: 978-80-7215-581-1 Popis: 3× kniha, 1× Pouzdro, brožovaná, 574 stran, česky Rozměry: 14,8 × 19 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Sbírka Plíšková podle abecedy (knižně poprvé 1991) přináší lyrické, sebereflexivn ... Plíšková v krabici | kniha ... . vydání) Sbírka Plíšková podle abecedy (knižně poprvé 1991) přináší lyrické, sebereflexivní a dialogické texty o partnerských vztazích a osobní krizi, budované jako anekdoty, hříčky, modlitby, drobná pozorování, deníkové záznamy aj. Plíšková v krabici, autor Plíšková Naděžda. Plíšková v ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY