Serotonin

Serotonin - Michel Houellebecq | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michel Houellebecq
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Serotonin.pdf


Chcete si knihu přečíst?Serotonin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michel Houellebecq. Číst Serotonin Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nový román kontroverzního francouzského spisovatele Michela Houellebecqa je životním bilancováním šestačtyřicátníka, který vzpomíná na své bývalé lásky. Nepřekvapí, že nechybí naturalistické popisy sexuality, ale i lyrické, melancholické úvahy nad vztahy obecně, pojmy láska, přitažlivost apod. Ve druhé půlce románu vypravěč zjišťuje, že nemůže žít bez Camille, jedné z milenek, a výčitky i sebelítost ho pohání k něčemu, co vypadá jako stalking. Když je vypravěč na dně, rozhoduje se mezi vírou a mezi antidepresivy. „Bůh je průměrný scenárista“, poznamenává, a je jasné, pro jakou variantu se rozhodl. Houellebecq má nezaměnitelný, osobitý styl, pracující zejména s nenápadnými, ale promyšlenými asociacemi. Jsou zde i vedlejší linie příběhu jako sportovní střelba nebo vysokoškolské studium na zemědělské fakultě – není to poprvé, co do fiktivního příběhu pronikají autobiografické prvky. Houellebecq opět dokazuje, že každé jeho nové dílo je literární událostí a že se mu stále daří udržovat své čtenáře v očekávání a napětí.


...in is a chemical nerve cells produce. It sends signals between your nerve cells ... What has serotonin to do with depression? ... . Serotonin is found mostly in the digestive system, although it's also in blood platelets and throughout ... Serotonin (/ ˌ s ɛr ə ˈ t oʊ n ɪ n, ˌ s ɪər ə-/) or 5-hydroxytryptamine (5-HT) is a monoamine neurotransmitter.It has a popular image as a contributor to feelings of well-being and happiness, though its actual biological function is complex and multifaceted, modulating cognition, reward, learning, memory, and numerous physiological processes such as vomiting and vasoconstriction. Serotonin syndrome occurs when you take medications that cause high levels of ... Serotonin | definition of Serotonin by Medical dictionary ... . Serotonin syndrome occurs when you take medications that cause high levels of the chemical serotonin to accumulate in your body. Serotonin is a chemical your body produces that's needed for your nerve cells and brain to function. But too much serotonin c...SOUVISEJÍCÍ KNIHY