Hledání Boha

Hledání Boha - Miroslav Veverka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Veverka
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hledání Boha.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hledání Boha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Veverka. Číst Hledání Boha Online je nyní tak snadné!

POPIS


Eseje navazují na autorovu úspěšnou, odborníky i veřejností oceňovanou knihu Evoluce svým vlastním tvůrcem. Od velkého třesku ke globální civilizaci (2013). Veverka přehledně a čtivým způsobem mapuje dějiny teologického myšlenía osvětluje základní pojmy, jako je panteismus, deismus či teismus, a podrobně rozebírá rozmanité důkazy Boží exis­tence, jak byly vypracovány v různých obdobích evropské teologie a filozofie. Zvláštní pozornost věnuje teologickému myšlení 20. století, které reagovalo na rozvoj vědeckého poznání. Moderní teorie stvoření je tu představována zejména tzv. antropickým principem, případně Bohem velkého třesku. Autor však nezůstává jen u myšlení a teoretických konceptů. V několika kapitolách se věnuje reálným náboženstvím od animismu a polyteismu přes tři velká monoteistická náboženství – judaismus, křesťanství, islám – až k jednotlivým vírám a mytologiím Východu. Veverka nezastírá kritičnost zejména vůči hlavním monoteistickým náboženstvím, ale zároveň má hluboké pochopení pro lidské hledání Boha a něčeho, co nás přesahuje.


...ry People & Blogs; Song Exodus Opening Theme (From "Patterns Of Evidence: Exodus" Soundtrack) Artist Jonathan David Neal, David Rohl Hledám Boha Životní příběhy OMG ... hledání Boha, víry - Víra.cz, Bůh, křesťanství ... . Rozhovory-kurzy. Scroll . Hledám Boha. Naším cílem je přiblížit příběh o naději a smyslu lidského života zde na Zemi. Příběh o Bohu, který poslal svého Syna, aby přišel na zem, stal se jedním z nás, ukázal nám správnou cestu, obětoval se za nás a nabídl nám záchranu. Hledání víry/Boha - Dobrý den, už velmi dlouho si lámu hlavu s otázkou víry a nevíry v Boha. Vlastně ani sama nevím, zda v něj věřím, nebo ne a neschopno ... Hledám Boha ... . Hledání víry/Boha - Dobrý den, už velmi dlouho si lámu hlavu s otázkou víry a nevíry v Boha. Vlastně ani sama nevím, zda v něj věřím, nebo ne a neschopnost rozpoznat to mne přivedla na otázku, zda se člověk musí modlit, aby dokázal uvěřit, nebo musí nejprve uvěřit, aby se mohl modlit. Indian Flute and Tibetan Bowls, Pure Positive Vibes, Chakra Healing, Yoga Music - Duration: 3:01:29. Music fo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY