Širým světem

Širým světem - Zdeněk Burian | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Burian
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Širým světem.pdf


Chcete si knihu přečíst?Širým světem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Burian. Číst Širým světem Online je nyní tak snadné!

POPIS


Výpravný katalog, který vyšel k výstavě Zdeněk Burian: Širým světem,jež proběhla od března do června 2019 v Obecním domě v Praze. V katalogu jsou reprodukována veškerá vystavená díla malíře Zdeňka Buriana společně s texty Vladimíra Prokopa. Publikace člení Burianovu tvorbu do tematických celků, v nichž se umělcova individualita projevila nejvýrazněji. Jednotlivé kapitoly tak představují ilustrace k legendárním dobrodružným příběhům Jacka Londona, Julese Verna, Rudyarda Kiplinga, Roberta Louise Stevensona, Karla Maye či Arthura Ransoma, dále kvašové malby k cestopisným knihám Enriqua Stanka Vráze nebo ilustrace k vědecko-fantastickým titulům Vladimira Obručeva a Ludvíka Součka. Volná malba a knižní obálky s rysy exotiky a dobrodružného romantismu ukazují další oblast Burianovy tvorby. Zastoupen je také celek geografických děl Země a lidé, zprostředkovávající divákům obrazy dalekých krajin a jejich obyvatel. Čtenáři se mohou těšit i na pravěké obrazové rekonstrukce, které vznikly ve spolupráci s paleontologem Josefem Augustou.


...světem Autor: Burian, Zdeněk Nakladatel: Retro Gallery EAN: 9788090681644 ISBN: 978-80-906816-4-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 216 stran, česky Rozměry: 30 × 23,5 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Geografický časopis z roku 1924 - ŠIRÝM SVĚTEM - Staré ... ... . vydání) Výstava Širým světem v sálech Obecního domu v Praze představuje více než 200 originálů malíře Zdeňka Buriana, jejichž prostřednictvím můžete nahlédnout do barvitých končin světů minulých, současných i smyšlených. Expozice člení Burianovu tvorbu do tematických celků, v nichž se umělcova individualita projevila nejvýrazněji. Provided to YouTube by Supraphon Táhnem spolu širým světem · Věra ... Výstava obrazů Zdeňka Buriana - Širým světem | Nová ... ... . Expozice člení Burianovu tvorbu do tematických celků, v nichž se umělcova individualita projevila nejvýrazněji. Provided to YouTube by Supraphon Táhnem spolu širým světem · Věra Martinová Country nálada 2 ℗ 2000 Česká televize Released on: 2018-03-22 Auto-gener...SOUVISEJÍCÍ KNIHY