Bolzanova logika

Bolzanova logika - Lubomír Valenta | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lubomír Valenta
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bolzanova logika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bolzanova logika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lubomír Valenta. Číst Bolzanova logika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Třetí svazek Sebraných spisů Lubomíra Valenty zahrnuje práce zabývající se dílem Bernarda Bolzana, významného českého matematika, logika a filozofa první poloviny 19. století. Jádro tvoří dvě rozsáhlé statě. Za prvé se jedná o kapitolu „Vědosloví“, která byla dříve publikována jako součást průkopnické monografie Jaroslava Loužila s názvem Bernard Bolzano. Za druhé je zde poprvé zveřejněna Valentova habilitační práce „Logicko-sémantická teorie Bernarda Bolzana a její význam pro epistemologii“, v níž se autor kriticky vyrovnává s Bolzanovou logikou a sémantikou a promýšlí její důsledky pro pozdější filozofii. Pozornost je také věnována posouzení Bolzanova vlivu a jeho srovnání s některými význačnými mysliteli 20. století. Předkládaná kniha tvoří jedinečný vhled do Bolzanova intelektuálního odkazu, je ale zároveň vyjádřením Valentova originálního filozofického myšlení.


...ds a new logic. In 1810, Bolzano published a booklet entitled Contributions to a better founded presentation of mathematics (Bolzano 1810; Bolzano 2004b) where he developed his views about the unsatisfactory state of the mathematics of his time and the need for its reform ... Bolzanova logika | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . He proposed a new definition of mathematics as "the science which deals with the general laws (forms) to which ... Bolzanova logika. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel ... Logika IT Solutions ... . Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Kniha: Bolzanova logika Autor: ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY