Tisk a populární kultura

Tisk a populární kultura - Martin Conboy | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Conboy
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tisk a populární kultura.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tisk a populární kultura ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Conboy. Číst Tisk a populární kultura Online je nyní tak snadné!

POPIS


Při současném rozmachu mediálních a kulturálních studií míváme občas ve zvyku pozapomínat na "tradiční“ ohniska oborového zájmu: dominance televize či internetu jako kdyby přehlušovala rozhlas a klasická tištěná média přesouvala do zaprášených regálů "toho, co již pominulo“ a "toho, co právě pomíjí“. Náležité porozumění současnému globalizovanému, digitálnímu a tekutému světu médií je přitom do velké míry podmíněno pochopením jeho základů, historických souvislostí, ze kterých tento vyrůstá. Monografie Martina Conboye Tisk a populární kultura představuje ambiciózní pokus o právě takové promyšlené vypravení se ke kořenům. Ve svých analýzách populárního tisku (ilustrovaných týdeníků či bulvárních periodik) staví především na materiálu americkém a britském, ve svých závěrech a zobecněních ale představuje studii více než relevantní i pro naši domácí situaci. V časovém rozkročení dvou století sleduje proměny rolí a funkcí populárních periodických tiskovin od počátku 19. století do dnešních dnů, zaznamenává transformace, jimiž tyto prošly, a především stopuje vliv novinového a časopiseckého tisku na etablování a rozvoj moderní populární kultury jako takové. Svazek doplněný původní studií, která výklad rozšiřuje o potřebný český kontext, osloví každého zájemce o historii i praxi mediálního provozu, stejně jako literární vědce, historiky a badatele z příbuzných oborů. – Vychází za velkorysé podpory Ministerstva kultury ČR.


...ní kultura (běžně nazývaná popkultura) je soubor představ, myšlenek, náhledů, postojů, memů, zobrazení a dalších fenoménů, které jsou v rámci neformálního společenského konsenzu považovány za nejvýraznější části hlavního proudu (mainstreamu) určité kultury, od počátku do poloviny 20 ... Tisk a populární kultura - Martin Conboy - Knihkupectví ArtMap ... . století především kultury západní, od konce 20. století až ... Tisk a populární kultura Autor: Conboy, Martin Nakladatel: Akropolis EAN: 9788074702297 ISBN: 978-80-7470-229-7 Originál: The Press and Popular Culture Překlad: Šebek, Josef Popis: 1× kniha, brožovaná, 324 stran, česky Rozměry: 14,2 × 21 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Monografie Martina Conboye Tisk a populární kultura představuje ambiciózní pokus o právě takové promyšlené vypravení se ke kořenům. Ve svých analýzách populární ... Tisk a populární kultura — Academia ... . vydání) Monografie Martina Conboye Tisk a populární kultura představuje ambiciózní pokus o právě takové promyšlené vypravení se ke kořenům. Ve svých analýzách populární...SOUVISEJÍCÍ KNIHY