Moudrost stromů

Moudrost stromů - Fred Hageneder | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Fred Hageneder
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Moudrost stromů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Moudrost stromů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fred Hageneder. Číst Moudrost stromů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Stromy a člověk patří k sobě odjakživa. Po staletí lidem poskytují útočiště, chrání je před horkem, zásobují jedlými plody a skýtají využití v potravinářství i v lékařství. Dávají jim dřevo, z něhož se vyrábějí nástroje, zbraně i hračky a staví domy, lodě i mosty. Poskytují palivo, které se stalo pohonem civilizace. A nejen to - stromy mají odedávna své místo v lidové tradici. Naši předkové uctívali přírodní síly, nabízeli jim dary a oživovali svět, jehož se sami cítili být neoddělitelnou součástí. Mohutný vzpřímený strom, jehož silné kořeny vězí pevně hluboko v zemi, opravdu působí jako nezlomný pilíř a není divu, že obrazem celého vesmíru nebo přinejmenším naší planety bývá právě Strom života jako živoucí, vyvíjející se organismus. Tento koncept lze vysledovat až do paleolitických časů a postupně se stal součástí filozofie většiny starověkých kultur, ať už to byly staré civilizace a městské státy jako Egypt, Persie a Řecko, nebo kmenová společenství, která zůstala úžeji spjata s přírodou. Představa o duchovní povaze stromů má velmi reálný dopad na lidi i na krajinu. Na každém kontinentu se určité druhy těšily ochraně jako posvátné podle toho, které v tom místě rostl a která jejich vlastnost nejsilněji rezonovala s duchovními ideály vyznávanými příslušnou kulturou. Například staří Sumerové za takový strom považovali cedr libanonský, v prehistorické Persii to byl platan a na Sibiři zase bříza. Posvátný status měl také přímý dopad na ekologii, protože takový strom býval hájený. I lidé v dnešní moderní době si stále více uvědomují, že příroda je daleko víc než pouze zdroj užitečných surovin či kulisa rekreačních aktivit. Tato ojedinělá publikace přibližuje fascinující svět složený z jemného přediva utkaného z barvitých mýtů, pověr a střípků lidové tradice, v níž se nezřídka projevuje hluboká moudrost, a dává porozumění nový rozměr.


...udrost stromů Přidat komentář. hanapaimen ... Kniha Moudrost stromů - Fred Hageneder | Dobré Knihy.cz ... . 3 08.07.2014. Kniha se mi moc líbí, podává takový příjemný a ucelený popis mnoha různých stromů, od pověr přes praktické využití. ... Moudrost stromů Autor: Hageneder, Fred Nakladatel: Knižní klub EAN: 9788024235202 ISBN: 978-80-242-3520-2 Originál: The living Wisdom of Trees Překlad: Dobrovská, Wanda Popis: 1× kniha, vázaná, 224 stran, česky Rozměry: 21,6 × 27,9 cm Rok vydání: 2012 (2. vydání) Moudrost stromů: Bříza ... Je ... Peter Wohlleben: Moudrost lesa - Nakladatelství Kazda ... . vydání) Moudrost stromů: Bříza ... Je to keř nebo malý strom se štíhlou, členěnou korunou a metlovitými větvičkami směřujícími u dospělých stromů vzhůru. Kůra je bělošedá až světle hnědá, místy stříbřitě bílá bez příčných tmavých lišt. S oblibou se vyskytuje na mokrých či vlhkých lokalitách, mírně ... Moudrost s...SOUVISEJÍCÍ KNIHY