Několik dnů

Několik dnů - Fedor Gál | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Fedor Gál
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Několik dnů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Několik dnů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fedor Gál. Číst Několik dnů Online je nyní tak snadné!

POPIS


„Psaní je má celoživotní obsese – nejdříve to bylo psaní odborné, potom spíše populárně-vědecká literatura a publicistika, a jak stárnu, začínám psaním reflektovat především své niterné pocity a textem komunikovat s lidmi,“ přiznává Fedor Gál na své webové stránce. Pro titul Několik dnů je to výstižná charakteristika. Mezi témata, která autora dlouhodobě zajímají a o nichž nepřestává uvažovat a hlavně psát (v poslední době především formou blogu), patří rasismus, občanská aktivita a solidarita i její hranice, fenomén davu a nově i takzvaného e-davu, kolaborace, korupce a populismus v politice apod. Časem k nim přibyly úvahy o stárnutí, umírání, smrti či Bohu. Mozaika starších textů a autorových dnešních komentářů k nim, úryvků z děl od čínského buddhistického mnicha z 9. století Šu-la-ceho po Portugalce Fernanda Pessou i velmi osobních glos skládá obraz vnitřního světa tvůrčí osobnosti, která nepředkládá čtenářům své pravdy, ale vybízí je k přemýšlení a k případnému dialogu.


...i skloňování slova „den" může vzniknout otázka týkající se tvaru 2 ... Jak pěstovat papriky | jaktak.cz ... . pádu mn. č. - je správně „dnů", nebo „dní"? Odpověď je jednoduchá a potěšující. Oba tvary, tedy „dnů" i „dní" jsou pravopisně v pořádku. Příklad: Měl by se vrátit už za několik dnů (i dní). Zdroj: Slovník spisovné ... V roce 1974 přiletěl Josef Škvorecký z Kanady na Maltu do domu Adiny Mandlové a několik dnů s ní nahrával rozhovor, který měl sloužit jako pracovní podklad pro knihu vydanou ... postcd. 8 dní nebo 8 dnů? podle pravidel českého pravopisu je správn ... Bez komunistů.cz - Home | Facebook ... ... postcd. 8 dní nebo 8 dnů? podle pravidel českého pravopisu je správně dní nebo dnů ? jde to i nějak zdůvodnit? Uzamčená otázka - ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce. Pro titul Několik dnů je to výstižná charakteristika. Mezi témata, která autora dlouhodobě zajímají a o nichž nepřestává uvažovat a hlavně psát (v posl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY