Nádherní poražení

Nádherní poražení - Leonard Cohen | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Leonard Cohen
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nádherní poražení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nádherní poražení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Leonard Cohen. Číst Nádherní poražení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Leonard Cohen je znám především jako skvělý písničkář a textař, jeho prózy si však s jeho hudební tvorbou co do kvality nijak nezadají – nejlepším důkazem je román Nádherní poražení z roku 1966, smělá, exaltovaná, erotizující vize, v níž se mísí sakrální a profánní podobným způsobem jako v těch nejlepších písních kanadského barda. Bezejmenný vypravěč nám tu líčí tragický milostný trojúhelník z Montrealu šedesátých let, zvláštně propojený s příběhem irokézské světice ze 17. století; jeho vyprávění šokuje svou upřímností, nevyhýbá se ani těm nejintimnějším záležitostem a nejskrytějším hnutím mysli, překypuje smutkem a mystickými vidinami a nabízí překvapivé vykoupení.


...ní poražení balancují někde mezi antirománem, poezií v próze a maximálně obscéní pornografií ... Kniha Nádherní poražení | Moja-Kniha.cz ... . Přes to všechno (možná, že pro to všechno…) se dá hovořit o umění - o knize zvládnuté na jedničku. „Nádherní poražení" je zvláštní, depresivní, erotická a velmi temná kniha, jejíž příběh je těžko uchopitelný a těžko srozumitelný. Ale osobně ji považuji za fantastickou. Cohen touhle knihou mnohem více maluje obraz, než že by ji vyprávěl. Příběh velice skáče a v ... Nádherní poražení - Wikipedie ... . Cohen touhle knihou mnohem více maluje obraz, než že by ji vyprávěl. Příběh velice skáče a většina knihy stějně tvoří jen velmi ... Nádherní poražení (anglicky Beautiful Losers) je druhý román kanadského spisovatele Leonarda Cohena, který byl poprvé publikován v roce 1966.Cohen se později začal věnovat hudbě a tento román se stal jeho vůbec posledním; později se mimo hudby věnoval pouze psaní básní. Leonard Cohen je znám především jako skvělý písničkář a textař, jeho p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY